رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 11 خبر


  • جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۷ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 7 August

حامد بشر دانش از عدم پرداخت هزینه های دفع و امحای پسماند در مرکز دفن زباله سراوان و بدهکاری سنگین برخی بیمارستانها، دهیاری ها و شهرداری ها به سازمان مدیریت پسماند خبر داد.

حرف تازه – حامد بشر دانش از عدم پرداخت هزینه های دفع و امحای پسماند در مرکز دفن زباله سراوان و بدهکاری سنگین برخی بیمارستانها، دهیاری ها و شهرداری ها به سازمان مدیریت پسماند خبر داد.

رئیس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت در این زمینه اظهار داشت: از سال ۹۸ تا کنون دهیاری ها، شهرداری های شهرستان رشت و بیمارستانهای رشت هزینه حمل و دفع و امحای زباله خود را به سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت بصورت منظم پرداخت نکرده اند که این امر موجب چالش های زیادی برای سازمان شده است.
بشردانش با اشاره به بدهی حدود ۹۰۰ میلیون تومانی این بخش ها به سازمان متبوعه اظهار داشت : از سال ۹۸ تا کنون دهیاری ها ،شهرداری های شهرستان رشت ، بیمارستانهای رشت و برخی از شرکت ها همکاری لازم را در برابر تعهدات هزینه دفن نداشته اند و با وجود پیگیری های مستمر ،نامه نگاری های مکرر و تذکرات متعدد همچنان این مبالغ که امروز به قریب ۹۰۰ میلیون تومان رسیده است پرداخت نشده و سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت بنا به وظیفه ذاتی خود در جهت حفظ سلامت عمومی جامعه و همچنین با توجه به بحث شیوع کرونا همکاری و تعامل خود را بیش از پیش ادامه داده است.
وی افزود : این هزینه ها شامل هزینه ی دفع و امحای زباله در مرکز دفع زباله سراوان می شود که با توجه به هزینه های بالای تخلیه روزانه زباله و امحای آن، سازمان را با مشکل عمل به تعهدات مالی نسبت به پیمانکاران جایگاه دفن زباله روبرو نموده است.
بشر دانش با بیان اینکه سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت استفاده از قوه قهریه را ملاک قرار نداده است ، گفت : علی رغم تذکرات مکرر از سوی شهرداری رشت و فرمانداری شهرستان، هنوز هزینه ها از سوی دهیاری ها ،شهرداری ها و بیمارستانها پرداخت نمی شود و راهکار نهایی برای سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت بهره گیری از روش قهری است چون این سازمان نیز تعهداتی در قبال شرکت های طرف قرارداد خود دارد.
رئیس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت خاطر نشان کرد : همکاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت با نهادهای مذکور صرفا به جهت حفظ سلامت عمومی مردم و رعایت بهداشت است و در همین جا از مسئولین شهرداری ها ،دهیاری ها و بیمارستانها درخواست می کنیم که با پرداخت معوقات خود به شهرداری رشت ما را در انجام وظایف و خدمت رسانی به مردم یاری کنند.
بدهکاری سنگین بیمارستانها، دهیاری ها و شهرداری ها به سازمان مدیریت پسماند رشت

بدهکاری سنگین بیمارستانها، دهیاری ها و شهرداری ها به سازمان مدیریت پسماند رشت

 

سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت

اخبار مرتبطتبلیغات

آخرین اخبار