پرسپولیس یا سپاهان؟ کدام تیم قهرمان می شود؟

بازگشت پرسپولیس به صدر و جا ماندن استقلال از کورس قهرمانی

به گزارش اختصاصی حرف تازه، هفته بیست و هشتم رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور به پایان رسید. این هفته از مسابقات با بازگشت پرسپولیس به صدر و جا ماندن استقلال از کورس قهرمانی همراه بود. در این رقابت ها، روز جمعه، سپاهان با دو گل در زمین نفت مسجد سلیمان به برتری رسید. استقلال […]

به گزارش اختصاصی حرف تازه، هفته بیست و هشتم رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور به پایان رسید. این هفته از مسابقات با بازگشت پرسپولیس به صدر و جا ماندن استقلال از کورس قهرمانی همراه بود.

در این رقابت ها، روز جمعه، سپاهان با دو گل در زمین نفت مسجد سلیمان به برتری رسید. استقلال برابر نفت آبادان در یک دیدار خانگی به تساوی یک بر یک رضایت داد. ذوب آهن با دو گل فولاد خوزستان را شکست داد. ملوان در دیداری خانگی با نتیجه پرگل ۴ بر صفر مغلوب مس رفسنجان شد و مس کرمان نیز با نتیجه ۳ بر ۱ مقابل میهمان خود تراکتور مغلوب شد.

روز شنبه در ادامه این هفته از مسابقات، گل گهر سیرجان با یک گل مقابل آلومینیوم اراک شکست خورد. تیم های نساجی و هوادار در پایان ۹۰ دقیقه تلاش به تساوی یک بر یک رضایت دادند و پیکان در جنجالی ترین دیدار هفته با یک گل مقابل پرسپولیس شکست خورد.

بدین ترتیب پرسپولیس با ۶۰ امتیاز در صدر جدول رده بندی ایستاد. سپاهان با ۵۹ امتیاز منتظر لغزش پرسپولیس در دو هفته پایانی است و استقلال با ۵۶ امتیاز در رده سوم ایستاده است. با توجه به اینکه در صورت تساوی امتیازات دو تیم در انتهای لیگ، دیدار رودررو ملاک خواهد بود در شرایطی که تیم های پرسپولیس و سپاهان تنها یکی از دو دیدار آینده خود را برتری پشت سر بگذارند استقلال از رده سوم بالاتر نخواهد رفت.

شانس قهرمانی استقلال بسیار اندک است. این تیم تنها در شرایطی قهرمان خواهد شد که ضمن کسب ۶ امتیاز از دو دیدار سخت پیش رو، رقبایش یعنی پرسپولیس و سپاهان نیز در هیچ یک از دو دیدار پایانی خود موفق به کسب ۳ امتیاز کامل نشوند. به عبارت دیگر سپاهان حداکثر ۲ امتیاز و پرسپولیس حداکثر ۱ امتیاز از دو دیدار بعدی خود کسب کند. به همین دلیل عملا آبی پوشان پایتخت از کورس قهرمانی جا مانده اند و پرسپولیس و سپاهان برای کسب قهرمانی به رقابت می پردازند. هرچند هنوز شانس اندکی برای قهرمانی استقلال روی کاغذ وجود دارد.

پرسپولیس در هفته بیست و نهم در ورزشگاه آزادی مقابل گل گهر سیرجان صف آرایی می کند و در هفته پایانی در زمین نساجی به میدان خواهد رفت. سپاهان نیز این هفته میزبان پیکان است و در هفته پایانی در زمین مس کرمان به میدان می رود. مسی که برای بقا به شدت نیاز به کسب امتیاز دارد. استقلال نیز این هفته در زمین مس رفسنجان به میدان می رود و در هفته پایانی میزبان تراکتور آماده است.

در انتهای جدول نیز نفت مسجد سلیمان با ۱۶ امتیاز در رده شانزدهم ایستاده است. نفت آبادان با ۲۱ امتیاز پانزدهم است. مس کرمان نیز با ۲۱ امتیاز و به لطف بازی رودررو مقابل نفت آبادان در رده چهاردهم قرار دارد. ملوان بندر انزلی و نساجی با ۲۶ امتیاز سیزدهم و دوازدهم هستند و تنها در صورتی که نتایج عجیبی در دو هفته پایانی رقم بخورد خطر سقوط را احساس خواهند کرد که بسیار بعید است. در انتهای فصل دو تیم پایین جدول به لیگ یک سقوط خواهند کرد.

رقابت برای کسب رتبه چهارم لیگ نیز همچنان ادامه دارد. هم اکنون تراکتور با ۴۹ و مس رفسنجان با ۴۶ امتیاز در رده های چهارم و پنجم هستند و البته گل گهر سیرجان نیز با ۴۵ امتیاز از شانس اندکی برای کسب رتبه چهارم برخوردار است. با توجه به مشکلاتی که برای آسیایی شدن استقلال وجود دارد و با توجه به احتمال کسب سهمیه تکراری در جام حذفی، تیم چهارم جدول شانس بالایی برای حضور در آسیا دارد.

بدین ترتیب به نظر می رسد سقوط نفت مسجد سلیمان و حضور استقلال در رتبه سوم قطعی است و رقابت نفت آبادان و مس کرمان برای بقا در دو هفته پایانی ادامه خواهد داشت. پرسپولیس و سپاهان برای کسب قهرمانی رقابت می کنند و تراکتور و مس رفسنجان نیز برای رتبه چهارم رقابت جذابی خواهند داشت.