وزیر بهداشت خبر داد:

بازگشایی تدریجی رستوران ها از خرداد ماه/ تصمیم‌گیری درباره تمرینات لیگ‌ها ؛ امروز

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره زمان بازگشایی مشاغل از جمله رستوران‌ها، گفت: در رابطه با وضعیت رستوران‌ها و سایر کسب و کارها جلساتی برگزار خواهیم کرد تا از خردادماه کسب و کارها به مرور راه‌اندازی شود.

حرف تازه – وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بازگشایی تدریجی رستوران ها از خردادماه خبرداد و گفت: در رابطه با وضعیت بازگشایی رستوران ها و سایر کسب و کارها جلساتی برگزار خواهیم کرد تا از خردادماه کسب و کارها به مرور راه‌اندازی شود.

به گزارش حرف تازه به نقل از ایسنا، سعید نمکی با اشاره به برگزاری مراسم احیای شب ۱۹ ماه رمضان گفت: خوشبختانه شب گذشته مردم ما را در مقابل همه همکاران و کسانی که از روز اول مواردی را مطرح می‌کردند روسفید کردند و با انضباط و با اصول و رعایت پروتکل‌های بهداشتی این مراسم را برگزار کردند.

وی با بیان اینکه همکارانی را به سطح شهر و استان‌ها فرستادم تا این موضوع را بررسی کرده و گزارش دهند، افزود: خوشبختانه گزارشات ارسال شده نشان داد که جز موردی که آن هم در یکی از شهرستان‌ها که چایی را در میزی در بیرون از مسجد قرار داده بودند و مردم از آن استفاده می‌کردند که این موضوع قدغن بود و قرار نبود که پذیرایی داشته باشیم، بقیه در حداکثر رعایت اصول، این مراسم را با عظمت برگزار و دلمان را گرم‌تر کردند.

نمکی از همکاری همه مردم روزه‌دار تشکر کرد و گفت: التماس دعای ویژه در این شب‌های مقدس دارم که خداوند بنده و همکاران را کمک بیشتری کند تا بتوانیم با کمک عزیزان در دستگاه‌ها و مشارکت مردم هر چه زودتر این بیماری را در سطح کشور مهار کنیم.

زمان بازگشایی اماکن ورزشی پرسش دیگری بود که وزیر بهداشت در پاسخ به آن اظهار کرد: پروتکل‌های جدید برای انجام فعالیت‌های ورزشی امروز به وزارت ورزش و جوانان ارسال می‌شود تا در شهرهای غیرقرمز، نسبتا کم‌خطرتر، با خطر متوسط  حتی پرخطر ورزش‌های انفرادی برقرار شود.

وزیر بهداشت این را هم گفت: امروز درباره تمرینات لیگ‌ها تصمیم‌گیری و به مراکز ورزشی ابلاغ می‌کنیم. 

نمکی درباره زمان فعالیت رستوران‌ها و بقیه کسب و کارها نیز گفت: در این باره جلساتی برگزار می‌کنیم تا در خردادماه بتوانیم کمک کنیم که کسب و کارها به مرور راه‌اندازی شود.

بازگشایی رستوران ها

بازگشایی تدریجی رستوران ها از خرداد