بازخوانی بیانات امام خمینی(س)

این کارگران بودند که شما را به مسئولیت رساندند/ زمان رضا شاه شما را راه نمی دادند به ادارات

پایگاه خبری جماران در آستانه سالگرد ارتحال امام خمینی(س) برای اولین بار فایل صوتی از ایشان در خصوص جایگاه مسئولین در دوران پیش از انقلاب منتشر کرد که در آن خطاب به استانداران فرمودند: این کارگران بودند که شما را به مسئولیت رساندند.  

حرف تازه – پایگاه خبری جماران در آستانه سالگرد ارتحال امام خمینی(س) برای اولین بار فایل صوتی از ایشان در خصوص جایگاه مسئولین در دوران پیش از انقلاب منتشر کرد که در آن خطاب به استانداران فرمودند: این کارگران بودند که شما را به مسئولیت رساندند.

در این فایل صوتی که برای نخستین بار منتشر می شود، امام خمینی (س) در سخنرانی در جمع استانداران سراسر کشور می فرماید:

این قلبهای صافِ پاکِ مردم را نگه دارید. این کشاورزها و- نمی‌دانم- کارگرها و اینها بودند که شما را به استانداری رساندند، و الّا شما را استاندار نمی‌کردند.

زمان رضا شاه هیچ کدام شما استاندار بوده‌اید؟! راه نمی‌دادند شما را توی ادارات.

این مردم بودند که این دولت را به وجود آوردند و این رئیس جمهور را رئیس جمهور کردند. و- عرض می‌کنم- این مملکت را برگرداندند از آن حال که یک حاکمی که وارد یک جایی می‌شد، هزار جور فساد می‌کرد، حالا آن جور نباشد. ما باید درست توجّه داشته باشیم به این مسائل، و خدا را حاضر ببینیم همه جا. در قلوب ما حاضر است، در هر مجلس حاضر است، ما در محضر خدا هستیم. وقتی ما در محضر خدا هستیم، بندگان خدا که عزیز خدا هستند، در محضر خدا ما به آنها اذیّت بکنیم؛ این ظلم بخشودنی است؟ باید نگه داریم اینها را.

این کارگران بودند که شما را به مسئولیت رساندند

این کارگران بودند که شما را به مسئولیت رساندند

جماران