در ستادهای تنها کاندیدای اصلاح طلبان رشت چه خبر است؟

عدم مدیریت فعالیت‌های انتخاباتی و فرستادن فرد دیگر برای مناظره

چهارشنبه (اول اردیبهشت) گردهمایی اعضای ستاد شورای جوانان اصلاح طلب گیلان که با حضور فعالان جوان این جریان و شماری از چهره‌های قدیمی اصلاح طلب استان به همراه سخنرانی غلامعلی جعفرزاده نماینده رشت در مجلس دهم و نفر اول لیست اصلاح طلبان گیلان برگزار شد. غیبت محمدصادق حسنی، تنها گزینه اصلاح طلبان در دور دوم انتخابات […]

چهارشنبه (اول اردیبهشت) گردهمایی اعضای ستاد شورای جوانان اصلاح طلب گیلان که با حضور فعالان جوان این جریان و شماری از چهره‌های قدیمی اصلاح طلب استان به همراه سخنرانی غلامعلی جعفرزاده نماینده رشت در مجلس دهم و نفر اول لیست اصلاح طلبان گیلان برگزار شد. غیبت محمدصادق حسنی، تنها گزینه اصلاح طلبان در دور دوم انتخابات در این برنامه حاشیه ساز و باعث اعتراضات زیادی در میان حامیان اصلاح طلب او شد.

حالا در اتفاق عجیب دیگری، امروز (سه شنبه ۸ اردیبهشت) و کمتر از دو روز مانده به پایان مهلت تبلیغات انتخابات، برنامه مناظره انتخاباتی با هماهنگی و توافق میان چهار نامزد حوزه انتخابیه رشت در دانشگاه فرهنگیان گیلان برگزار شد.

در این مناظره جبار کوچکی نژاد و سید علی آقازاده دو نامزد لیست ائتلاف اصولگرایان گیلان حضور داشتند (جبار کوچکی نژاد قبل از پایان مراسم از سالن خارج شد) و ولی الله عظمتی فرماندار دولتاحمدی نژاد در رشت و نامزد خط خورده اصولگرایان برای دور دوم غایب بود.
اما عجیب‌ترین بخش ماجرا آن جا بود که به جای محمدصادق حسنی، هرمز ربانی، فعال سیاسی و عضو هیات موسس بنیاد اندیشه و توسعه گیلان (یکی از تشکل‌های حامی لیست امید که در دور دومانتخابات از حسنی حمایت می‌کند) به عنوان یک طرف مناظره شرکت کرد.
اتفاقی که در محل برگزاری با اعتراض برخی حاضرین و بیرون از سالن نیز با اعتراض و انتقاد حامیان لیست امید و اصلاح طلبان مواجه شد.
مشخص نیست در آخرین روز فرصت تبلیغات دور دوم انتخابات، حسنی که این روزها عملکرد چندان موفقی نداشته و ستاد انتخاباتی و رسانه‌های حامی او نتوانسته‌اند موج مورد نیاز برای افزایش مشارکت مردمی و پر کردن سبد آرای او در انتخابات را ایجاد کنند چگونه بتواند اختلاف آرای خود در دور اول با سه نامزد دیگر را جبران کند.

به گزارش گیل نگاه ، در دور اول انتخابات غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی ۹۰/۹۲۱، جبار کوچکی نژاد ۵۸/۹۲۲، سیدعلی آقازاده ۵۸/۳۹۷، سید ولی الله عظمتی ۵۳/۳۹۲ ، محمدصادق حسنی ۴۳/۶۰۲ و سید محمد حسن واحدی واعظ ۳۱/۵۹۱ رای آوردند که بررسی این آرا نشان می دهد حدود سی هزار رای متعلق به سه نامزد منتخب لیست امید رای کاملا سیاسی و لیستی و در نتیجه موج حمایت از لیست اصلاح طلبان و حامیان دولت در سراسر کشور و فعالیت همه جانبه همه رسانه ها بوده است.

از طرف دیگر ساز و کار حمایت اصلاح طلبان گیلان از این نامزد انتخاباتی که پیش از تنظیم «لیست امید» برای جامعه و حتی فعالین سیاسی چندان شناخته شده نبود به چه صورت است که تمام تلاش خود را برای او می کنند

(نظیر گردهمایی بزرگ اصلاح طلبان با حضور عارف ) اما در بزنگاه های حساس و سرنوشت ساز نمی تواند او را مدیریت یا حداقل راهنمایی کنند.

اتفاقی که حتی به فرض موفقیت حسنی در انتخابات می تواند یادآور تجربه حمایت اصلاح طلبان رشت در انتخابات دور گذشته شورای شهر رشت از کسانی باشد که بعد از پیروزی معتقد بودند «از نردبان اصلاح طلبان بالا نرفته اند ».

توجیه عدم حضور حسنی در چنین برنامه حساسی که می توانست «دکمه شروع راه افتادن موج انتخابات» در ساعات پایانی باشد، یا بی توجهی و فقدان تحلیل درست ستاد انتخاباتی این نامزد یا بنا به آن چه برخی منابع غیررسمی می گویند، احتمال نتیجه معکوس و ضدتبلیغ شدن این مناظره به دلیل عدم مهارت در مدیریت چنین برنامه ها و جلساتی توسط محمد صادق حسنی بوده است، مردی که در گردهمایی بزرگ اصلاح طلبان با حضور محمدرضا عارف، رئیس جمهور را «حُسین روحانی» خواند…

ربانی آقازاده

مناظره دانشگاه فرهنگیان (2)

هرمز ربانی1

مناظره دانشگاه فرهنگیان (1)

علی آقازاده

ربانی هرمز