اینتر 4 یوونتوس 2

اینترمیلان قهرمان جام حذفی ایتالیا شد

تقابل بزرگ ایتالیا در ورزشگاه المپیکوی رم این مرتبه در فینال جام‌حذفی ایتالیا برگزار شد که با توجه به برتری ۴-۲ اینتر مقابل یوونتوس اینترمیلان قهرمان جام حذفی ایتالیا شد.

به گزارش حرف تازه، تقابل بزرگ ایتالیا در ورزشگاه المپیکوی رم این مرتبه در فینال جام‌حذفی ایتالیا برگزار شد که با توجه به برتری ۴-۲ اینتر مقابل یوونتوس اینترمیلان قهرمان جام حذفی ایتالیا شد.

خبر ورزشی نوشت: اینتر شروع فوق‌العاده‌ای داشت و خیلی زود از حملاتش نتیجه گرفت. شوت تماشایی بارلا در دقیقه ۷ به قعر دروازه پرین رفت. کم‌کم یووه پیش آمد و چند موقعیت بسیار خوب را خلق کرد، ولی درخشش هاندانوویچ اجازه نداد بانوی‌پیر به گل تساوی برسد و نیمه نخست با برتری یک گله اینتر خاتمه یافت. در شروع نیمه دوم برخلاف نیمه اول این یوونتوس بود که با فشار بی‌امان کامبک زد. دقیقه ۵۰ شوت ساندرو با گذر از چند بازیکن به قعر دروازه اینتر رفت. دقیقه ۵۳ نوبت به ولاهوویچ رسید تا با هنرنمایی‌اش گل برتری یووه را بزند. تلاش اینتر برای به تساوی کشیدن بازی دقیقه ۸۰ نتیجه داد و پنالتی‌ای که مارتینس گرفت را چالهان‌اوغلو تبدیل به گل کرد.

بازی به وقت‌های اضافه رفت و در دقیقه ۹۹ این مرتبه داور بازی با کمک VAR یک ضربه پنالتی دیگر برای اینتر گرفت که این ضربه را پریشیچ تبدیل به گل کرد. دقیقه ۱۰۲ شوت پای چپ تماشایی پریشیچ آب سردی بر پیکره یوونتوسی‌ها ریخت. یووه که غافلگیر شده بود برای جبران در نیمه دوم وقت‌های اضافه ناکام بود و جام را تقدیم افعی‌ها کرد.

اینتر که آخرین مرتبه سال ۲۰۱۱ قهرمان جام‌حذفی شده بود بعد از ۱۱ سال به این جام رسید که هشتمین قهرمانی‌اش به شمار می‌رفت. اینتر در این فصل قهرمانی سوپر جام را هم از یوونتوس گرفته بود.