ایران هنگ کنگ | گام اول برای صعود به جام جهانی محکم برداشته شد

تیم ملی فوتبال ایران در چارچوب رقابت های مقدماتی جام جهانی در نخستین گام روز گذشته با ۴ گل برابر حریف نه چندان قدرتمند خود به برتری رسید. 

به گزارش اختصاصی حرف تازه،  عصر دیروز دیدار ایران هنگ کنگ در گروه E رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ در منطقه آسیا با ۴ گل به سود ملی پوشان ایران به پایان رسید.

در این دیدار سردار آزمون دو بار، طارمی و رضاییان هرکدام یک بار موفق به گلزنی شدند.

در دیگر دیدار این گروه ازبکستان در زمین ترکمنستان با نتیجه ۳ بر ۱ به برتری دست یافت.

در دیگر دیدارهای مهم روز نخست استرالیا با ۷ گل بنگلادش را در هم کوبید. قطر با نتیجه قاطعانه ۸ بر ۱ افغانستان را از پیش رو برداشت. ژاپن ۵ بار برابر میانمار گلزنی کرد و ۵ بر صفر پیروز شد. کره جنوبی نیز با نتیجه مشابه ۵ بر صفر برابر سنگاپور به پیروزی رسید.

عربستان نیز از جمع مدعیان جا نماند و با ۴ گل پاکستان را شکست داد. امارات برابر نپال با ۴ گل پیروز شد. عراق ۵ بر ۱ اندونزی را شکست داد و عمان با ۳ گل چین تایپه را از پیش رو برداشت تا صدرنشینان گروه های نه گانه مطابق پیش بینی های قبلی و بدون شگفتی در روز نخست تعیین شوند.

به نظر می رسد تیم های نهایی راه یافته به جام جهانی ۲۰۲۶ از منطقه آسیا از بین همین ۹ تیم تعیین شوند. جام جهانی آینده با حضور ۸ تیم از آسیا و با حضور ۴۸ تیم در آمریکا، مکزیک و کانادا برگزار می شود. تیم نهم آسیا نیز به پلی آف خواهد رفت.