مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه های گیلان خبر داد:

اولین جشنواره فصلی رسانه ای در گیلان برگزار می شود + جزئیات

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان از برگزاری اولین جشنواره فصلی ویژه اصحاب رسانه استان خبر داد و گفت: محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

به گزارش حرف تازه، میلاد ابراهیمی با بیان اینکه به منظور هدایت تولید محتوا، جشنواره رسانه‌ای هر ۳ ماه یک بار توسط خانه مطبوعات برگزار می‌شود، اظهار کرد: نقش آفرینی جامعه خبری در توسعه استان و معرفی فرصت‌ها و ظرفیت‌های رسانه‌ای از مهم‌ترین اهداف برگزاری جشنواره فصلی رسانه‌های گیلان می‌باشند.

وی ارج نهادن به تلاش فعالان حوزه اطلاع‌رسانی استان، افزایش رقابت موثر و سازنده در توسعه محتوایی مطبوعات محلی و خبرگزاری ها، ارزیابی مهارت‌ها و شناسایی برترین‌های رسانه‌ای استان را از دیگر اهداف جشنواره فصلی رسانه برشمرد و افزود: جشنواره مذکور در بخش‌های یادداشت و مقاله، گزارش و عکس برگزار می‌شود.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با اشاره به موضوعات اولین جشنواره فصلی رسانه‌های استان، تصریح کرد: اصحاب رسانه گیلان می‌توانند در موضوعات فرزند آوری، جوانی جمعیت و بحران سالمندی، مدیریت شهری و مشارکت شهروندان، رشت؛ شهر خلاق خوراک، اقتصاد کشاورزی و صنایع تبدیلی، نشاط آفرینی اجتماعی و امید افزایی، نقش منطقه آزاد انزلی در توسعه مبادلات تجاری و اقتصاد دریا محور، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، آسیب‌شناسی چالش‌های صنعت و معدن و کودک و نوجوان آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

ابراهیمی با بیان اینکه محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد، اظهار کرد: آثار ارسالی باید در نشریات محلی و سرپرستی‌های استانی چاپ و یا در خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان منتشر شده باشد.

وی ادامه داد: آثار مربوط به رسانه‌های لغو مجوز شده، فاقد مجوز و همچنین بولتن‌ها و ویژه نامه‌های داخلی ادارات امکان شرکت در جشنواره را نخواهند داشت.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان با اشاره به برگزاری آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان در دی ماه سال جاری یادآور شد: آثار ارسالی شرکت کنندگان در جشنواره باید از ۱۰ شهریور ۱۴۰۲ تا ۱۰ دی ۱۴۰۲ در رسانه‌های مکتوب، پایگاه‌های خبری و نمایندگی خبرگزاری‌های دارای مجوز منتشر شده باشند.

ابراهیمی با بیان اینکه در مراسم اختتامیه از نفرات اول تا سوم به انتخاب داوران تجلیل به عمل می‌آید، تصریح کرد: از رسانه‌ای که بیشترین آثار را در هر یک از موضوعات جشنواره داشته باشد، به صورت ویژه تقدیر خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: علاقه مندان به شرکت در جشنواره می‌توانند آثار خود را به ایمیل gilan.khanehmatbooat@gmail.com یا شماره ۰۹۹۲۵۱۰۰۶۸۹ در پیام رسان‌های ایتا یا بله ارسال نمایند.