رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مرکز استان گیلان به شهردار رشت برای بازگشایی هر چه سریعتر معابر فرعی و اصلی،برف روبی محل پارک های حاشیه ای و نمک پاشی در آستانه یخ بندان پیش رو اولتیماتوم و هشدار داد.

حرف تازه – رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مرکز استان گیلان به شهردار رشت برای بازگشایی هر چه سریعتر معابر فرعی و اصلی،برف روبی محل پارک های حاشیه ای و نمک پاشی در آستانه یخ بندان پیش رو اولتیماتوم و هشدار داد.

کوروش کریمی امشب در گفتگویی در حوزه اجتماعی، از آماده باش تمام نیروهای پلیس راهور شهرستان رشت با ۱۰۰ درصد توان از ۷۲ ساعت گذشته تاکنون به دنبال بارش سنگین برف خبر داد.

وی یکی از مهم ترین مشکلات حال حاضر پلیس راهور مرکز استان گیلان در معابر درون شهری رشت را ریزش برف و عدم برف روبی در محل پارک های حاشیه ای عنوان کرد.

این مقام انتظامی با ابراز تاسف از وضعیت پارک های حاشیه ای معابر ،اذعان کرد:با توجه به ریزش برف،عدم پاک سازی و به دلیل مسدود بودن محل های پارک حاشیه ای خودروها، برخی رانندگان خودروهای خود را به صورت دوبله پارک می کنند و سبب تنگی در عبور و مرور شده است و شهرداری رشت باید هر چه سریعتر این نقاط از وجود برف ،پاک سازی کند.

کریمی خطاب به شهردار رشت،تاکید کرد:امشب باید معابر شهر رشت توسط عوامل شهرداری نمک پاشی بشود تا از یخ زدگی و لیز خوردن و آسیب دیدن وسایل نقلیه خودداری بشود و هم چنین جان انسان ها به خطر نیفتد.

وی اولیماتوم داد:شهردار رشت دستور بدهد تا عوامل ذیربط هر چه سریعتر بخش های ورودی و خروجی تقاطع های غیر هم سطح را نمک پاشی کنند،در غیر این صورت پلیس راهور به سرعت این پل ها بر روی وسایل نقلیه برای جلوگیری از تصادفات،لیز خوردن خودروها و بروز خسارت های مالی و بدنی مسدود خواهد کرد.

رئیس پلیس راهور مرکز استان گیلان، با ابراز تشکر از زحمات و تعامل شهرداری رشت در روزهای برفی،اذعان کرد:معابر درون شهری رشت از جمله خیابان های فرعی و کوچه ها هم چنان درگیر وجود برف می باشد و باید هر چه سریعتر پاک سازی بشود.

کریمی از شهردار رشت به طور جد درخواست کرد به نیروهای ذیربط خویش دستور بدهد تا هر چه سریعتر و امشب نسبت به پاک سازی پارک های حاشیه ای که هم اکنون به دلیل وجود برف سبب تنگی عبور و مرور شده است،اقدام بشود

وی بیشتر مشکلات حال حاضر پلیس راهور در به وجود آمدن ترافیک به دلیل عدم پاک سازی مناسب برف را در خیابان های طالقانی(بیستون)،تختی،خیابان شعاعی حد فاصل مسجد چمارسرا به سردار جنگل(سام)و پیر سرا و خیابان حسابی بلوار دیلمان شهرک گلسار عنوان کرد.

رئیس پلیس راهور شهرستان هم چنین خطاب به شهردار رشت ،تاکید کرد: برای عبور و مرور پیاده روهای رشت هر چه سریعتر معابر پاک سازی و نمک پاشی بشود تا عابرین لیز نخورند و مجبور نباشند در سواره روها تردد کنند و جان آن به خطر بیفتد و یا آب کثیف بر روی آنان بپاشد.

کریمی ،تصریح کرد : اگر برف های کنار معابر که محل پارک های حاشیه ای هر چه سریعتر پاک سازی نشود ،پارک های حاشیه ای سبب به وجود آمدن پارک های دوبله و سوبله و کندی عبور و مرور و اتلاف وقت مردم می شود.

وی خطاب به رانندگان وسایل نقلیه توصیه کرد به دلیل در پیش بودن یخ بندان ،حتی الامکان از تردد با خودروها در ابتدای صبح و شب روز آینده به غیر از امورات ضروری خودداری کنند.

  • منبع خبر : کاشف اسرار