رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 18 خبر


  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
  • الأحد ۲ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Sunday 20 September

حرف تازه – سید محمد احمدی فرماندار اسبق رشت و لاهیجان که سابقه معاونت استانداری گیلان را نیز در کارنامه دارد در خصوص انتظارات از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی نوشت: با گذشت قریب به یک ماه از شروع بکار مجلس یازدهم اقشارمردم به وبژه فعالان سیاسی- اجتماعی – اقتصادی – فرهنگی […]

حرف تازه – سید محمد احمدی فرماندار اسبق رشت و لاهیجان که سابقه معاونت استانداری گیلان را نیز در کارنامه دارد در خصوص انتظارات از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی نوشت:

با گذشت قریب به یک ماه از شروع بکار مجلس یازدهم اقشارمردم به وبژه فعالان سیاسی- اجتماعی – اقتصادی – فرهنگی با طرح موضوعات مختلف و براساس وعده ها و شعارهای انتخاباتی از نمایندگان خود در خانه ملت انتظاراتی دارند که برآورده شدن و یا در مسیر درست قرارگرفتن وعده های یادشده تا حدودی میتواند امیدهای بسیاری را در دل مردم ایجاد و توان حل مشکلات کشور از مجلس انقلابی را داشته باشند.

استان گیلان دارای ١٣ کرسی در پارلمان ملی میباشد که با فوت آقای رمضانی دستک ( منتخب مردم آستانه اشرفیه) در حال حاضر استان با ١٢ نماینده که افراد با تجربه و بعضأ دارای سوابق نمایندگی در دوره های گذشته و همچنین آشنا به مسائل کشور و استان در حال خدمت و انجام وظیفه ذاتی میباشند .

در این دوره از انتخابات از مهمترین شعارها و وعده های نمایندگان استان ، حل مشکلات معیشتی مردم ، مبارزه جدی با فساد ، سرعت بخشیدن به پروژهای نیمه تمام استان ، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی ، رفع معضل بیکاری و … میتوان نام برد .

حال با مشخص شدن اعضای کمیسیونهای مجلس و حضور نمایندگان گیلان در کمیسیونهای مهم و اثرگذارنظیر برنامه و بودجه – عمران – امنیت ملی – شوراها – اجتماعی و اقتصادی انتظارات مردم گیلان از تاثیرگذاری نمایندگان خود در کمیسیونها جهت هدایت منابع و استفاده حداکثری از ظرفیت قوانین بودجه سنواتی و برنامه توسعه و همچنین پیگیری مستمر و جدی و حرفه ای مطالبات به جا مانده از سالهای گذشته و به نوعی جبران عقب ماندگیها و اقدامات اولویت دار بر اساس موارد طرح شده در راستای عمل به وظایف و رسالت انقلابی خود و به منظور ارتقاء کارآمدی مجلس که در رأس امور قراردارد کاملأ امری تحقق یافتنی خواهد بود .

اما بخشی از این انتظارات به شرح ذیل میباشد :

١) حل مشکل پسماند استان و سایت زباله سراوان و عزم جدی نمایندگان همراهی با مسئولین اجرایی در حل این معضل به جا مانده از سالهای گذشته .

٢) حمایت از شرکت های دانش بنیان در استان که در سالهای اخیر شاهد افزایش دانش محوری و دانش بنیانی اقتصادها هستیم که این تحول در استان نیز میبایستی سرعت گیرد .

٣) استفاده از ظرفیت نظارت در موضوعات مختلف بر اساس وظیفه ذاتی .

۴) تعامل با سایر قوا
انتظار از مجلس انقلابی آن است که در عین پایبندی به وظایف و دقت در جایگاه قانونی خود یاریگر دولت در حل مشکلات کشور و استان باشد .

۵) اهتمام جدی به دو مقوله اقتصاد و فرهنگ که مورد مطالبه جدی مقام معظم رهبری میباشد از طریق ارائه طرح های مرتبط با توجه به نیازهای کشور و استان .

انتظارات از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی

انتظارات از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی

اخبار مرتبطتبلیغات

آخرین اخبار