رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
  • الأحد ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 24 January
مرکل پس از 16 سال از صدراعظمی کناره گیری خواهد کرد

انتخابات آلمان ده ماه دیگر برگزار می شود

دولت آلمان با برگزاری انتخاب سراسری برای انتخاب جانشین آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور در روز ۲۶ سپتامبر سال آینده میلادی موافقت کرد.

حرف تازه – دولت آلمان با برگزار شدن انتخاب سراسری در ده ماه آینده برای انتخاب جانشین آنگلا مرکل موافقت کرد و صدراعظم این کشور در روز ۲۶ سپتامبر سال آینده میلادی انتخاب خواهد شد.

ایسنا به نقل از دویچه وله با اعلام این خبر که انتخابات آلمان ده ماه دیگر برگزار می شود در بخشی از گزارش خود نوشت: انگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفته است که سال آینده و پس از ۱۶ سال حضور در سمت صدراعظمی بزرگ‌ترین قدرت اقتصادی و پرجمعیت ترین کشور اتحادیه اروپا از سیاست کناره‌گیری خواهد کرد.
تحلیل‌گران معتقدند کناره‌گیری او از قدرت، آلمان و اتحادیه اروپا را که در حال حاضر ریاست دوره‌ای شورای آن در اختیار آلمان است، وارد دوره‌ای جدید و پرابهام خواهد کرد.
مارتینا فیتز، سخنگوی دولت آلمان گفت که دولت تاریخ یکشنبه ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۱ را برای برگزاری انتخابات مجلس عوام به فرانک والتر اشتاین مایر، رئیس جمهوری پیشنهاد می‌دهد و پس از تایید رسمی او قطعی خواهد شد.
رقابت برای تکیه زدن بر کرسی صدراعظمی حزب دموکرات مسیحی مرکل همچنان ادامه دارد و رای‌گیری نهایی برای تعیین نامزد حزب برای احراز این سمت پس از تعویق دوباره، اواسط ژانویه آینده برگزار خواهد شد.
انتخابات آلمان ده ماه دیگر برگزار می شود

انتخابات آلمان ده ماه دیگر برگزار می شود

 

اخبار مرتبطتبلیغات

آخرین اخبار