اقدام خودجوش مردمی و حمایت امام جمعه رشت؛

امضای طومار برای انتقال عوارضی امامزاده هاشم به لوشان

حرف تازه – در پی افزایش قیمت عوارضی امامزاده هاشم و نارضایتی عمومی، در اقدامی خودجوش مردم رودبار اقدام به جمع آوری امضا کردند. گفته می شود در این طومار امضای افرادی چون آیت الله فلاحتی امام جمعه رشت، ائمه جمعه شهرستان و جمعی از اعضای شورا و مسئولین رودبار و چندهزار نفر از شهروندان […]

حرف تازه – در پی افزایش قیمت عوارضی امامزاده هاشم و نارضایتی عمومی، در اقدامی خودجوش مردم رودبار اقدام به جمع آوری امضا کردند.

گفته می شود در این طومار امضای افرادی چون آیت الله فلاحتی امام جمعه رشت، ائمه جمعه شهرستان و جمعی از اعضای شورا و مسئولین رودبار و چندهزار نفر از شهروندان وجود دارد.

جانمایی ایستگاه عوارضی در امامزاده هاشم و هزینه سنگینی که بر دوش مردم برای سفرهای داخل استان می گذارد مهم ترین علت این اعتراض و امضای طومار چند متری بوده است.

بر این اساس مردم گیلان خواستار انتقال ایستگاه عوارضی امامزاده هاشم به لوشان شده اند.

پیش از این نیز آیت الله فلاحتی امام جمعه رشت و نماینده ولی فقیه در گیلان طی سخنانی از جانمایی ایستگاه عوارضی آزادراه رشت – قزوین در امامزاده هاشم انتقاد کرده بود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه شایسته نیست مردم برای سفرهای داخل استان، عوارض پرداخت کنند خواستار انتقال ایستگاه عوارضی امامزاده هاشم به آن سوی لوشان شده بود.

شایان ذکر است چندی پیش نرخ عوارضی امامزاده هاشم برای خودروی سواری از ۱۸۰۰ تومان به ۲۵۰۰ تومان افزایش یافت که به معنای تحمیل هزینه ۵ هزار تومانی به گیلانی ها در یک رفت و برگشت درون استانی بود.

حامد عبدالهی رئیس شوراهای استان گیلان نیز طی مصاحبه ای به شدت از این اتفاق انتقاد کرده بود.