الهلال سپاهان ؛ دیدار جذاب یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا

سپاهان در مرحله یک هشتم‌نهایی به مصاف الهلال عربستان خواهد رفت.

به گزارش حرف تازه به نقل از فوتبال ۳۶۰ ، سپاهان که تنها نماینده ایران در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا، با قرعه بسیار سختی مواجه شد و با الهلال عربستان دیدار خواهد داشت. الهلال پرافتخارترین تیم قاره آسیاست و سپاهان برای اینکه پس از ۱۱ سال به جمع ۸ تیم پایانی مسابقات راه یابد، باید از این حریف پرآوازه عبور کند.

الهلال سپاهان ؛ دیدار جذاب یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا

دست بالاتر سپاهان برابر الهلال

الهلال رکورددار بیشترین حضور در لیگ قهرمانان آسیاست و سپاهان این عنوان را بین تیم‌های ایرانی در اختیار دارد. با این حال این دو تیم تاکنون در مرحله حذفی این مسابقات با هم دیدار نداشتند. آخرین تقابل سپاهان و الهلال به لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۴ باز می‌گردد. این دو تیم در مجموع ۴ بار بایکدیگر روبرو شدند که سپاهان ۲ بار به پیروزی رسیده، یک بازی مساوی شده و یک بار هم الهلال موفق به شکست سپاهان شده است. سپاهان تنها تیم ایرانی است که در آمار تقابل رودررو کارنامه بهتری نسبت به الهلال دارد. الهلال یکی از متمول‌ترین تیم‌های عربستان است که به جز نیمار، ستارگانی نظیر موسی کولیبالی، میترویچ و ساویچ را در اختیار دارد.

رکورد ۱۰۰ درصد صعود برای سپاهان

سپاهان تاکنون دو بار در مرحله یک هشتم نهایی حضور داشته که هر ۲ بار موفق به صعود به مرحله بعد شده است. در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۰۷ که تیم‌ها بلافاصله پس از مرحله گروهی وارد مرحله یک چهارم نهایی می‌شدند هم سپاهان باز هم موفق به عبور از آن مرحله شد و حالا امیدوار است رکورد ۱۰۰ درصد صعود خود در اولین مرحله پس از مرحله گروهی را حفظ کند. سپاهان در صورت صعود به مرحله یک چهارم نهایی، با برنده الاتحاد و نوفباخور بازی خواهد کرد.