افزایش یارانه آبان ماه این یارانه بگیران

در این مقاله قصد داریم تا در مورد افزایش یارانه آبان ماه یارانه بگیران مطالب جالب توجهی را با شما مطرح کنیم. در صورتی که به دنبال پیگیری اخبار یارانه آبان ماه هستید، جدیدپرس به عنوان یک وب سایت خبری معتبر شناخته می‌شود.

به گزارش حرف تازه، با توجه به اخبار اقتصادی منتشر شده از سوی دولت، می‌توان گفت که یارانه آبان ماه ۱۴۰۱ دست‌خوش تغییرات مختلف شده است. این تغییرات می‌تواند برای یارانه بگیران بسیار خوشحال کننده و سودمند باشد. در این مقاله قصد داریم تا در مورد افزایش یارانه آبان ماه یارانه بگیران مطالب جالب توجهی را با شما مطرح کنیم. در صورتی که به دنبال پیگیری اخبار یارانه آبان ماه هستید، جدیدپرس به عنوان یک وب سایت خبری معتبر شناخته می‌شود.

 

یارانه جدید رئیسی چیست

شاید جالب باشد بدانید که یارانه جدید رئیس جمهور ایران از اردیبهشت ماه کلید خورده است. یارانه جدید در ابتدا برای اقشار خاص و کم درآمد مورد بررسی قرار گرفت اما با اعتراض‌های صورت گرفته، قرار بر این شد که پرداخت یارانه به دهک‌های دیگر نیز انجام شود. تغییر یارانه انجام شده که رئیس جمهور آن را مدنظر داشت چیزی بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان بوده است.

در این حین طبق لایحه دو فوریتی متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری، در آبان ماه قرار است حقوق و معیشت مردم تا ۳۰ درصد افزایش پیدا کند که این موضوع در اواخر آبان ماه یا اوایل آذرماه اعمال خواهد شد. جلسه علنی شکل گرفته شده در روز ۸ آبان ماه، نشان می‌دهد که لایحه دو فوریتی متناسب سازی حقوق طبق ردیف ۵ قانون درباره افزایش حقوق مددجویان کمیته امداد امام و بهزیستی به تصویب رسیده است.

افزایش حقوق مددجویان کمیته امام و بهزیستی

طبق قانون مصوب ردیف ۵ ماده واحده لایحه دو فوریتی، مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امدام امام خمینی و سازمان بهزیستی، به میزان ۳۰ درصد افزایش خواهد یافت. طبق گزارش‌های منتشر شده و بر این اساس، ۴۲۰ هزار تومان مستمری یک خانواده تک نفره به ۵۵۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت. این مبلع برای خانواده دو نفره ۷۸۰ هزار تومان، برای خانواده سه نفره ۱٫۰۹۰ هزار تومان، برای خانواده چهار نفره، ۱٫۴۰۰ هزار تومان و برای خانواده ۵ نفره به ۱٫۷۲۰ هزار تومان در ماه رسیده است.

افزایش ۳۰ درصدی یارانه از اواخر آبان

رئیس سازمان بهزیستی کشور بیان کرده است که افزایش مستمری و یارانه مددجویان تحت پوشش این سازمان از اواخر آبان ماه اعمال خواهد شد. علی محمدقادری در رابطه با افزایش مستمری و یارانه ممدجویان بیان کرد: طبق مصوبه و ابلاغیه مجلس شورای اسلامی، تکلیف شد است که سرانه مستمری جامعه هدف مستمری بگیران تا حدود ۳۰ درصد افزایش داشته باشد.

تایید شورای نگهبان در این رابطه مشخص خواهد کرد که زمان واریز دقیق این افزایش چه زمانی خواهد بود. امیدواریم که بتوانیم در آبان ماه این افزایش را برای تمام افراد تحت پوشش، واریز کنیم. علی محمدقادری با اشاره به افزایش بند ب تبصره ۱۶ قانونی مجلس بیان کرد که برای تسهیل گری اشتغال برای جامعه هدف سازمان بهزیستی در تلاش است تا خدمات بهتری را به افراد ارائه دهد.

یارانه معیشتی این افراد افزایش خواهد یافت

در جلسه علنی برگزار شده در روز یکشنبه ۸ آبان ماه که در جریان رسیدگی به لایحه دو فوریتی متناسب سازی حقوق بوده است، طبق بند ۷ این لایحه، افزایش کمک معیشت به جانبازان نیز موارد خوبی بیان شده است. در ردیف ۷ این لایحه بیان شده است که کمک معیشت جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر فاقد شغل، مشغول ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی شود که حدود ۵۶٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال است.

طبق مصوبات جدید می‌توان انتظار داشت که معیشت خانواده‌ها تا حدود زیادی با افزایش حقوق و یارانه افزایش پیدا کند. با توجه به این که وضعیت تورم کشور در یک شرایط نامساعد قرار دارد، بسیاری از خانواده‌ها نمی‌توانند به آسانی زندگی روزمره خود را بگذرانند. از این رو افزایش یارانه و حقوق می‌تواند تا حدود زیادی مشکلات اقتصادی به وجود آمده را مرتفع کند.

واریز یارانه معیشت جدید ۲ میلیون تومانی

پس از واریز دو مرحله یارانه نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی تعیین شده، برخی از اعضای اقتصادی دولت بیان می‌دارند که دولت احتمال دارد یارانه را به کالابرگ الکترونیکی تبدیل کند. این موضوع می‌تواند با ارائه شیوه‌ جدید یارانه، کمک زیادی به افراد در وضعیت معیشت داشته باشد. زیرساخت کالابرگ الکترونیکی همچنان آماده نشده است و دولت در تلاش است تا با ایجاد تغییرات مختلف بتواند، یارانه معیشت جدید را به شکل کالابرگ به سرپرست‌ هر خانوار ارائه کند. همچنان جزئیات کامل‌تری از این طرح در دسترس قرار نگرفته است.

جمع بندی

یارانه آبان ماه به دلیل تصمیم گیری دولت دستخوش تغییرات مختلف شده است. در آبان ماه قرار است یارانه جدید با افزایش چند درصدی برای سرپرست خانوار واریز شود. افرادی که پیگیر خبرهای اقتصادی هستند می‌دانند که مطالعه خبرهای روز که از منبع معتبر باشد، تا چه حد دارای اهمیت است. جدیدپرس به عنوان یک وب سایت خبری است که سعی کرده است تا اخبار روز را به بهترین شکل و به صورت کامل درج کند. در صورتی که به دنبال پیگیری اخبار یارانه جدید هستید، کافی است به وب سایت جدیدپرس سر زده و از بخش‌های مختلف آن دیدن کنید.