رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 16 خبر


  • سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۴ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Tuesday 4 August

حرف تازه – ارسلان سالاری در حاشیه افتتاح دستگاه رادیو تراپی شتابدهنده انرژی بالا بیمارستان رازی رشت با اشاره به آخرین وضعیت شیوع بیماری کووید۱۹ در گیلان اظهار کرد: متأسفانه شاهد افزایش شمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان های کشور و همینطور گیلان هستیم که به تبع آن شمار جانباختگان نیز در حال افزایش […]

حرف تازه – ارسلان سالاری در حاشیه افتتاح دستگاه رادیو تراپی شتابدهنده انرژی بالا بیمارستان رازی رشت با اشاره به آخرین وضعیت شیوع بیماری کووید۱۹ در گیلان اظهار کرد: متأسفانه شاهد افزایش شمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان های کشور و همینطور گیلان هستیم که به تبع آن شمار جانباختگان نیز در حال افزایش است.

وی با بیان اینکه گیلان از نخستین استان‌ هایی بوده که درگیر ویروس منحوس کرونا شده و همچنان نیز با آن درگیر است، افزود: به طور میانگین بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ نفر در سطح بیمارستان ‌های استان به دلیل ابتلا به کرونا ویروس بستری هستند و روزانه ۵۰ بیمار به شمار مبتلایان افزوده می ‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به حضور مسافران و گردشگران و اثر مستقیم آن در افزایش مبتلایان به کرونا ویروس، گفت: افزایش تردد مسافران و عادی شدن شرایط برای تردد افراد بومی در استان به نظر می رسد در افزایش مبتلایان به ویروس کرونا دخیل باشد.

دبیر ستاد مدیریت بیماری کرونا در گیلان بر لزوم اهتمام همگانی در جهت رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد و گفت: اصول بهداشتی نظیر ماسک و دستکش همچون گذشته باید در کنار رعایت فاصله گذاری اجتماعی مورد اهتمام همگان باشد.

سالاری از برگزاری مراسمات دسته جمعی و برپایی اردوها به شدت ابراز نگرانی کرد و گفت: متأسفانه شاهد برگزاری و برپایی مراسمات عزا، عروسی و حتی اردوهای تفریحی بدون رعایت پروتکل های بهداشتی هستیم که لازم است تمهیداتی صورت بگیرد تا اصول بهداشتی از سوی مردم رعایت شود.

وی همچنین از زیاد شدن احتمالی تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در استان در آینده خبر داد و گفت: پیش ‌بینی می‌ شود با اتمام امتحانات نظیر کنکور سراسری  مجددا شاهد افزایش مسافرت ‌ها در استان باشیم که این مسئله نیز موجب می شود تا کادر سلامت متحمل بار بیماری بیشتری شوند.

افزایش روزانه ۵۰ نفر مبتلایان به کرونا در گیلان/ شمار جانباختگان در حال افزایش است

افزایش روزانه ۵۰ نفر مبتلایان به کرونا در گیلان/ شمار جانباختگان در حال افزایش است

اخبار مرتبطتبلیغات

آخرین اخبار