افزایش ارتفاع امواج در دریای کاسپین | خطر غرق شدن شناگران

سازمان هواشناسی نسبت به افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع امواج همچنین احتمال غرق شدن شناگران هشدار داد.

به گزارش حرف تازه به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: از فردا تا صبح شنبه (۲۵ تا ۲۷ خردادماه) افزایش وزش باد شمال، شمال غربی حداکثر تا ۲۸نات و افزایش ارتفاع موج در سواحل تا حداکثر ۱.۵ متر و در نواحی دوراز ساحل استان‌های گیلان، مازندران و گلستان تا حداکثر ۲ متر پیش‌بینی می‌شود.

افزایش ارتفاع امواج در دریای کاسپین

در این شرایط جوی احتمال غرق شدن شناگران، آسیب به قفس‌ها و تورهای صیادی و قفس‌های پرورش ماهی، خسارت به قایق‌ها و شناورهای کوچک و اختلال در ترددهای دریایی شناورهای سبک، صیادی و مسافربری وجود دارد بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به منع شنا و تفریحات دریایی، اتخاذ تمهیدات لازم در ترددهای دریایی به‌ویژه تردد با شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورهای مسافربری و کشتی‌های تجاری فعالیت‌های دریایی فراساحل و در صورت لزوم خودداری از تردد شناورهای سبک توصیه می‌کند.

به گزارش ایسنا هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.