رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
  • الأحد ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 24 January

اولین مرکز مشاوره هپاتیت استان گیلان، با حضور مسوولان وزارتی و دانشگاهی در رشت گشایش یافت.

حرف تازه – اولین مرکز مشاوره هپاتیت در استان گیلان پیش از ظهر دیروز- چهارشنبه با حضور مسوولان وزارت بهداشت و دانشگاه در مرکز خدمات جامع سلامت شهری شماره ۱۲ رشت، افتتاح شد.

دکتر آبتین حیدرزاده- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در آیین افتتاح  مرکز مشاوره هپاتیت با بیان اینکه با افتتاح این مرکز، یک گام به حذف هپاتیت نزدیکتر می شویم، اظهار داشت: امید است افتتاح این مرکز ، سرمایه‌ای برای ارتقا و حفظ سلامت مردم استان باشد.
دکتر حیدرزاده ضمن قدردانی از مجموعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان که در راه‌اندازی این مرکز همکاری داشتند، عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این حوزه و در پیشگیری از ابتلا به این  بیماری پیشگام است. وی افزود: تلاش ‌می‌کنیم درمان بدون عارضه این بیماری را دنبال کرده و شاهد هیچ‌یک از موارد هپاتیت در جامعه نباشیم.
دکتر رشید رمضانی -رئیس اداره هپاتیت مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز  ضمن قدردانی از مجموعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای راه اندازی این مرکز، یادآور شد: درمان هپاتیت B  ساده است و هزینه چندان بالایی ندارد اما هپاتیت c شرایط متفاوتی دارد و از آنجا که شایع‌ترین علت سرطان کبد ویروس هپاتیت C  وB است باید پیشگیری و درمان این بیماری را در اولویت قرار دهیم.
وی خاطرنشان کرد: این مرکز موظف است بیماران را شناسایی کرده، به آنها مشاوره داده و پس از اخذ آزمایش‌های لازم به پزشکان دوره دیده ارجاع ‌می‌دهد تا درمان شوند.
دکتر رمضانی، راه اصلی مبارزه با این بیماری را فرهنگسازی و ارتقای دانش مردم برشمرد و گفت: راهکارها فراهم آمده و بنای مبارزه با هپاتیت با آموزش آغاز شده و ادامه خواهد یافت و  د  این مسیر،  مشارکت و همکاری همه جانبه اثرگذار است.
لازم به ذکر است: اولین مرکز مشاوره هپاتیت استان، با حضور دکتر رشید رمضانی رئیس اداره هپاتیت مرکز مدیریت بیماریها،  مهندس روشنک نمازی کارشناس مسئول اداره هپاتیت مرکز مدیریت بیماریهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر آبتین حیدرزاده – معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، جمعی از مسئولین دانشگاهی و استانی ، امروز ۵ آذر ماه سالجاری در مرکز خدمات جامع سلامت شهری شماره ۱۲ (جماران) رشت افتتاح شد.
افتتاح اولین مرکز مشاوره هپاتیت در گیلان

افتتاح اولین مرکز مشاوره هپاتیت در گیلان

اخبار مرتبطتبلیغات

آخرین اخبار