رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
  • الجمعة ۲۴ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Friday 14 August

حرف تازه – مراسم افتتاحیه خانه ترانه گیلان با برگزاری مراسم عصر ترانه عاشورایی با همت موسسه فرهنگی هنری فرزانگان دیار پارسی برگزار شد. در این مراسم که با حضور دکتر فیروز فاضلی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان، محمد حسن عاقل منش و حجت جذب اعضای شورای شهر رشت و همچنین کریم […]

حرف تازه – مراسم افتتاحیه خانه ترانه گیلان با برگزاری مراسم عصر ترانه عاشورایی با همت موسسه فرهنگی هنری فرزانگان دیار پارسی برگزار شد.

در این مراسم که با حضور دکتر فیروز فاضلی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان، محمد حسن عاقل منش و حجت جذب اعضای شورای شهر رشت و همچنین کریم خورسندی مدیرعامل خانه مطبوعات استان گیلان برگزار شد، جمعی از ترانه سرایان و شاعران برجسته استان گیلان حضور داشتند.

مجری مراسم عصر ترانه عاشورایی رضا نیکوکار شاعر و ترانه سرای شناخته شده و مطرح گیلانی بود و شاعران و ترانه سرایان مطرحی چون مرضیه فرمانی، سارا راکعی، بهرام مژدهی، آرش پورعلیزاده، اشکان صمصام، جیران قربانی، مجتبی رافعی و… به شعرخوانی پرداختند.

دکتر فیروز فاضلی در این مراسم با خوانش دو غزل به چرایی اهمیت جایگاه ترانه در ادبیات پرداخت و راه اندازی مجدد خانه ترانه گیلان را امیدی نو برای حرکتی دوباره در ترانه استان عنوان کرد.

همچنین معین حسن زاده مسئول برگزاری جلسات خانه ترانه گیلان ضمن قدردانی از تمامی همراهان برای راه اندازی مجدد خانه ترانه گیلان گفت: حدود ۳ سال و نیم خانه ترانه گیلان تعطیل بود و هیچ عزمی برای راه اندازی این مجموعه جهت حفظ جایگاه ترانه استان وجود نداشت اما با احساس وظیفه جهت راه اندازی این مجموعه تلاش کردیم تا در کوتاه ترین زمان ممکن این اقدام صورت بپذیرد تا بار دیگر ترانه سرایان گیلانی زیر یک سقف جمع شوند.

وی همچنین در پایان با تشکر از مهندس روح الله محسنی مسئول موسسه فرهنگی هنری فرزانگان دیار پارسی در جهت همراهی با خانه ترانه استان گیلان، تصریح کرد: پس از پایان ماه صفر جلسات خانه ترانه به صورت منظم و هفتگی برگزار خواهد شد که زمان و مکان برگزاری جلسات به زودی اعلام می گردد.

اخبار مرتبطتبلیغات

آخرین اخبار