رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹
  • السبت ۱۵ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 27 February

نماینده بستان آباد در مجلس گفت: به نظر من اگر آن ایرادات اصلی که به دلیل مغایرت با قانون اساسی به طرح اصلاح قانون انتخابات وارد شده، اصلاح شود؛ دیگر خیلی انگیزه‌ای برای اینکه این قانون در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ اعمال شود، نمی‌ماند.

حرف تازه – غلامرضا نوری قزلجه در خصوص طرح اصلاح قانون انتخابات که از شورای نگهبان به مجلس عودت داده شد، گفت: همانطور که در جلسه بررسی طرح هم تذکرها و اشاره‌هایی داشتم، طبیعی بود که در شورای نگهبان به صورت اساسی به این طرح ایراد گرفته شده و به مجلس بازگردانده شود. ظاهرا ایرادات هم زیاد است و اصلاح قانون انتخابات قطعا به انتخابات آینده نمی رسد.

وی افزود: من از جزئیات دقیق ایرادها اطلاع ندارم اما آنچه از دوستان شنیده‌ام ظاهرا همان قسمت‌هایی که مهم بود و می‌توانست در انتخابات اثرگذار باشد به همان‌ها ایراد گرفته شد. ایرادات هم اساسی است چون این طرح در مواردی با قانون اساسی مغایرت دارد؛ بعضی جاها توسعه قانون و بعضی‌ها هم مضیق دیدن قانون بود و به راحتی هم قابل حل نیست، در واقع شاید بتوان گفت آنچه که در طراحی مدنظر بود هیچوقت به انتخابات نمی‌رسد یعنی قانون نمی‌شود. غیر از آن هم در بحث مدرک تحصیلی و چند مورد جزئی ایراداتی بود که اگر اصلاح شود شاید بتواند به انتخابات بعد برسد، چون زمان بر می‌شود.
نماینده مردم بستان آباد در ادامه اظهارداشت: به نظر من اگر آن ایرادات اصلی که مغایرت با قانون اساسی دارد، اصلاح شود؛ دیگر خیلی انگیزه‌ای برای اینکه این قانون در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ اعمال شود، نمی‌ماند.
وی افزود: به عقیده من اگر قرار بود قانون منطبق با دغدغه‌های روز جامعه اصلاح شود، امروز دغدغه مهم کشور کرونا و پروتکل‌های بهداشتی است باید به آن توجه می‌شد و برای آن تدبیر اندیشیده می‌شد که مثلا زمان رای‌گیری از یک روز به دو یا سه روز برسد یا درخصوص شیوه های دیگر فکر شود.
اصلاح قانون انتخابات قطعا به انتخابات آینده نمی رسد

اصلاح قانون انتخابات قطعا به انتخابات آینده نمی رسد

ایلنا

اخبار مرتبطتبلیغات


آخرین اخبار