رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 16 خبر


  • سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۴ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Tuesday 4 August
در اعتراض به نحوه تصمیم گیری هیات رییسه مجلس انجام شد

استعفای میرسلیم از کاندیداتوری برای ریاست کمیسیون اصل ۹۰

حرف تازه – استعفای میرسلیم از کاندیداتوری برای ریاست کمیسیون اصل ۹۰ در اعتراض به نحوه‌ تصمیم‌گیری هیات رییسه مجلس صورت گرفت. به گزارش حرف تازه به نقل از ایسنا، سید مصطفی میرسلیم که پیش از این کاندیدای ریاست کمیسیون اصل ۹۰ شده بود در نامه‌ای به هیات رییسه ضمن اعلام انصراف خود از کاندیداتوری […]

حرف تازه – استعفای میرسلیم از کاندیداتوری برای ریاست کمیسیون اصل ۹۰ در اعتراض به نحوه‌ تصمیم‌گیری هیات رییسه مجلس صورت گرفت.

به گزارش حرف تازه به نقل از ایسنا، سید مصطفی میرسلیم که پیش از این کاندیدای ریاست کمیسیون اصل ۹۰ شده بود در نامه‌ای به هیات رییسه ضمن اعلام انصراف خود از کاندیداتوری نوشت:

«حساسیت و اهمیت اقدامات کمیسیون اصل ۹۰ ایجاب می‌کند که شایسته‌ترین فرد برای ایفای خدمات مدیریتی آن انتخاب شود و لذا قانون‌گذار وظیفه تشخیص آن فرد را برعهده هیات رییسه محترم قرار داده است و تایید آن با رای مجلس شورای اسلامی انجام می‌گیرد. تشخیص شایستگی را هیات رییسه محترم باید بر مبنای ملاک‌هایی که به وظایف کمیسیون اصل ۹۰ بر می‌گردد با تدوین جدول امتیازات داوطلبان انجام می‌داد و کارشناسانه مشخص می‌کرد که چه نامزدهایی مناسب‌ترند. این کار را نباید خود نامزدها مدعی شوند چون قبیح است و نباید به صحن مجلس شورای اسلامی واگذار کرد، زیرا گرفتار رایزنی‌های غیررسمی خارج از قواره‌های شایسته‌سالاری می‌شود.

نتیجه این‌که هیات رییسه در معرفی شایسته‌ترین نامزد یا نامزدها کوتاهی کرده و این نقطه قوتی برای آن هیات محترم محسوب نمی‌شود. البته یادآوری می‌کنم که همه نامزدها با حسن ظنی که به یکدیگر دارند از تصمیم برحق هیات رییسه استقبال می‌کردند اما این روش هیات رییسه مبنی بر معرفی همه نامزدها به مجلس شورای اسلامی و از سرباز کردن مسئولیت، نوعی توهین به نامزدهای ریاست کمیسیون محسوب می‌شود گویا همه پافشاری در نیل به ریاست دارند.

موفقیت های آینده آن هیات رییسه را در ارایه خدمات مدیریتی به جا  و بموقع از خدای متعال مسئلت میکنم»

پیش از این هیات رییسه مجلس شورای اسلامی اعلام کرده بود که پنج کاندیدای ریاست کمیسیون اصل ۹۰ (میرسلیم، نبویان، پژمانفر، شجاعی و سیدنظام‌الدین موسوی) همگی به صحن علنی مجلس شورای اسلامی معرفی می‌شوند تا نمایندگان یک نفر را از بین آنها انتخاب کنند.

استعفای میرسلیم از کاندیداتوری برای ریاست کمیسیون اصل ۹۰

استعفای میرسلیم از کاندیداتوری برای ریاست کمیسیون اصل ۹۰

اخبار مرتبطتبلیغات

آخرین اخبار