رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 12 خبر


  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۷ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Friday 25 September
پذیرش استعفا از سوی رئیس جمهور لبنان

استعفای دولت لبنان با اعلام رسمی نخست وزیر

حسان دیاب نخست وزیر لبنان که منابع خبری ساعتی پیش از اعلام استعفایش خبر دادند، سخنرانی خود درباره تحولات اخیر این کشور را آغاز کرد.

حرف تازه – استعفای دولت لبنان با اعلام رسمی نخست وزیر صورت گرفت. دیاب در ابتدای این سخنرانی گفت: بحران لبنان حاصل فساد اداری و دولتی است. ما با یک بحران بزرگ روبرو هستیم و می بایست تمام نیروها برای پشت سرگذاشتن این بحران با یکدیگر همکاری می کردند.

وی تاکید کرد ساختار فساد در لبنان بزرگتر از دولت است. فاجعه انفجار بندر بیروت نیز به علت فساد گسترده در این کشور است.
وی افزود: حجم این بحران قابل توصیف نیست. اما برخی به جز به دست آوردن امتیاز و پیروزی سیاسی به مساله ای دیگر نمی اندیشند.
نخست وزیر لبنان گفت: ما هیج منفعت شخصی نداریم و آنچه که برای ما مهم است، نجات دولت است. اتهامات بسیاری را تحمل کردیم اما از ورود به بحث و جدل ها و اختلافات خودداری کردیم.
وی با اعلام رسمی استعفای دولت لبنان گفت: امیدوارم خداوند همواره پشتیبان و حامی لبنان باشد و ما نیز با این تصمیم می خواهیم راه را به روی نجات ملی بازکنیم.
نخست وزیر لبنان با انتقاد از مخالفان دولت، افزود: به سبب موانعی که برخی نیروها ایجاد کردند، میان ما و ایجاد تغییر در کشور دیوار بسیار بزرگی به وجود آمد که الان هم وجود دارد.
دیاب تصریح کرد طبقه سیاسی، سپرده های مردم را هدر دادند و کشور را زیر بار سنگین بدهی قرار دادند.
به گزارش العالم، میشل عون رئیس جمهور لبنان ضمن موافقت با استعفای دولت حسان دیاب از وی خواست تا تشکیل دولت جدید، پیشبرد امور را بر عهده گیرد.
استعفای دولت لبنان با اعلام رسمی نخست وزیر

استعفای دولت لبنان با اعلام رسمی نخست وزیر

برنا

اخبار مرتبطتبلیغات

آخرین اخبار