رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 4 خبر


  • سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۷ ذو الحجة ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 27 July
تفاوت فاحش کارنامه فردی با مسئولیت شورایی؛

از اموال چند ده میلیاردی عضو شورا تا بدهی چند ده میلیاردی شهرداری رشت

اختصاصی حرف تازه –  به لیست زیر توجه کنید. گفته می شود این لیست بخشی از اموال چند ده میلیاردی عضو شورا و بانوی ایشان است. بد نیست با هم نگاهی به آن داشته باشیم: ۱-مجتمع پذیرایی اقامتی با زیر بنای حدود ۳۰۰۰ متر مربع و ارزش تقریبی ۲۵ میلیارد تومان (شراکتی) ۲-زمین با کاربری […]

اختصاصی حرف تازه –  به لیست زیر توجه کنید. گفته می شود این لیست بخشی از اموال چند ده میلیاردی عضو شورا و بانوی ایشان است. بد نیست با هم نگاهی به آن داشته باشیم:

۱-مجتمع پذیرایی اقامتی با زیر بنای حدود ۳۰۰۰ متر مربع و ارزش تقریبی ۲۵ میلیارد تومان (شراکتی)

۲-زمین با کاربری گردشگری (رستوران) به مساحت حدود ۲۲۰۰ متر مربع واقع در جاده فومن با ارزش تقریبی ۵ میلیارد تومان

۳-یکباب مغازه به مساحت تقریبی ۴۰۰ متر مربع (با بالکن) به ارزش تقریبی ۸ میلیارد تومان در میدان جهاد رشت

۴-واحد مسکونی شیک به مساحت تقریبی ۲۲۰ متر مربع واقع در رشت، بلوار گیلان، خیابان ۱۶۹ به ارزش تقریبی ۵ میلیارد تومان (محل سکونت فعلی)

۵-پنت هاوس لاکچری به مساحت تقریبی ۴۰۰ متر مربع واقع در رشت، بلوار گیلان، ابتدای خیابان ۱۶۵ به ارزش تقریبی ۹ میلیارد تومان

۶-دو واحد آپارتمانی ۲۰ سال ساخت در طبقات همکف و اول در خیابان ۱۶۹ به ارزش تقریبی مجموعا ۲٫۵ میلیارد تومان

۷-آپارتمان ۶ واحدی در فاز دوم خیابان معلم رشت، به ارزش تقریبی ۴ میلیارد تومان

۸-واحد آپارتمانی به متراژ حدود ۲۵۰ متر مربع در کیش با ویو (چشم انداز) ساحل و دریا به ارزش تقریبی ۶ میلیارد تومان

۹-ویلای لاکچری به متراژ تقریبی ۳۵۰ متر مربع به ارزش تقریبی ۷٫۵ میلیارد تومان در دهکده ساحلی بندرانزلی

۱۰-یک واحد اداری (دفتری) حدود ۱۰۰ متری واقع در خیابان رشتیان به ارزش نزدیک به ۱ میلیارد تومان (محل اجاره داده شده به صورت تقریبا رایگان به یک عضو شورا)

۱۱-سه واحد مسکونی در محدوده پارک ۱۱۸ گلسار رشت به ارزش تقریبی ۱۸ میلیارد تومان که محل برگزاری برخی جلسات با همکاران شورا نیز بوده است.

۱۲- زمینی به متراژ حدود ۷ هزار متر مربع با کاربری گردشگری در جاده فومن که هنوز بهره برداری نشده و ارزش آن بالغ بر ۱۰٫۵ میلیارد تومان براورد می شود

۱۳- خودروی سواری پورشه و اسپورتج و… که بیش از ۲ میلیارد تومان براورد می شود

۱۴- چند پلاک زمین تجاری واقع در محدوده منطقه ۵ شهرداری رشت به متراژهای تقریبی ۱۶۰۰، ۵۰۰ و ۴۰۰ و ارزش تقریبی ۱۱ میلیارد تومان

و …

تعجب نکنید؛ این لیست چند ده میلیاردی که شاید با در نظر گرفتن سایر دارایی ها که ممکن است نظیر سکه، طلا، یورو، دلار و حساب های بانکی وجود داشته باشد مجموع ارزش آن از ۱۰۰ میلیارد تومان نیز عبور کند تنها در ارتباط با یکی از اعضای شورا و همسر محترمشان است.

البته قطعا اصل را بر مشروع بودن این اموال می گذاریم چرا که ما در جایگاه نهادهای نظارتی نیستیم که در خصوص چگونگی به دست آوردن آن اظهار نظر کنیم و قطعا اگر در مشروعیت تحصیل آن شبهه ای وجود داشته باشد دستگاه های نظارتی به موقع ورود خواهند کرد. همچنین ممکن است برخی موارد واگذار یا در آستانه واگذاری و یا موروثی یا شراکتی بوده باشد. بنابراین نمی توان این لیست را به قطعیت و به طور کامل تایید و منتسب به این فرد و همسر ایشان کرد. ضمن اینکه قیمت های براورد شده نیز قطعی نیست و هدف از انتشار آن نشان دادن میزان تقریبی توانمندی های اقتصادی این فرد است.

اما مساله این است که این موارد در خصوص دارایی های مرتبط با یک عضو شورا و همسرشان است که در سطح شهر از آن صحبت می شود. در حالی که گزارش های دریافتی حاکی از آن است برخی دیگر از اعضای شورا نیز در زمینه تولید ثروت، کارنامه قابل توجهی دارند که در آینده به آن موارد نیز می پردازیم. سوال این است چطور با وجود افرادی با هوش اقتصادی قوی در مجموعه شورای شهر، که در شرایط سخت اقتصادی امروز اینچنین گلیم خود را از آب بیرون کشیده اند مجموعه مدیریت شهری و شهرداری رشت نتوانسته از ظرفیت های این افراد برای عبور از بحران های مالی بهره لازم را ببرد؟ و چگونه همین افراد در زندگی فردی عملکرد کاملا موفقی از لحاظ اقتصادی دارند اما وقتی به جای جایگاه حقیقی، به جایگاه حقوقی آنها نگاه می کنیم عملکردی کاملا متفاوت و نه چندان موفق را به جا گذاشته اند و نتوانسته اند آنچنان که انتظار می رود عملکرد محسوسی در این زمینه از خود به جای بگذارند؟

آیا این امکان وجود ندارد از ظرفیت های نخبگان اقتصادی این شهر در جایگاه های مختلف و حتی مرتبط با دستگاه های دولتی، به منظور بهبود وضع معیشتی مردم، استفاده لازم صورت گیرد تا تمامی مردم رفاه بیشتری را در زندگی روزمره خود تجربه کنند؟ حتی همین شهرداری رشت نیز با بدهی های فراوان مواجه است و به سختی حقوق کارکنان خود را پرداخت می کند و انتظار می رود تجربیات موفق چنین افرادی، گره گشای بسیاری از مشکلات اقتصادی باشد.

به نظر می رسد تا بیش از این زمان از دست نرفته است باید جلوی استعداد سوزی گرفته شود و از استعدادهای ذاتی این افراد در تولید ثروت استفاده شود تا عموم مردم از منافع آن بهره مند شوند چرا که امروز نیاز به استفاده از ظرفیت نخبگان اقتصادی، بیش از هر زمانی احساس می شود و شاید اگر ضرورت آن بیش از استفاده از ظرفیت نخبگان علمی نباشد، کمتر هم نیست.

بنابراین انتظار می رود به دور از حب و بغض های فردی و جناح بندی های مختلف، نخبگان اقتصادی استان شناسایی و در راستای ارتقای سطح معیشت عمومی جامعه از توانمندی های مثال زدنی آنها برای تولید ثروت و رفع موانع و مشکلات اقتصادی استفاده شود.

در پایان بار دیگر تاکید می گردد لیست منتشر شده قطعیت ندارد و این حق برای مجموعه شورای شهر و عضو مورد نظر محفوظ است که در صورتی که اصلاحیه ای به تحریریه این پایگاه خبری ارسال نمایند بلافاصله لیست قطعی و تکمیلی منتشر گردد.

از اموال چند ده میلیاردی عضو شورا تا بدهی چند ده میلیاردی شهرداری رشت

از اموال چند ده میلیاردی عضو شورا تا بدهی چند ده میلیاردی شهرداری رشت

اخبار مرتبطتبلیغات


آخرین اخبار