ادای احترام سرپرست شهرداری رشت بر مزار آرسن میناسیان

یوسف یزدانی سرپرست شهرداری رشت به همراه سید حسین رضویان عضو شورای اسلامی شهر همزمان با چهل و ششمین سال درگذشت آرسن میناسیان بر مزار وی حاضر شده و به این بزرگمرد تاریخ گیلان و رشت ادای احترام کردند.

به گزارش حرف تازه به نقل از شهرداری رشت، یوسف یزدانی سرپرست شهرداری رشت به همراه سید حسین رضویان عضو شورای اسلامی چهاردهم فروردین ماه، همزمان با چهل و ششمین سال درگذشت آرسن میناسیان نیکوکار ارمنی ساکن و آرمیده در رشت ضمن حضور بر مزارش به روح بلند این بزرگمرد تاریخ گیلان و رشت ادای احترام کردند.

لازم به ذکر است، آرسن‌ میناسیان نیکوکار ارمنی ساکن رشت بود که مقاطع راهنمایی و متوسطه را در این شهر سپری کرد سپس به قزوین سفر کرد و به علم آموزی در داروسازی سنتی پرداخت. وی در جنگ جهانی دوم با شیوع بیماری تیفوس، به ساخت داروی این بیماری اقدام کرده سپس آن را به صورت رایگان در اختیار مردم قرار داد.

میناسیان بیشتر عمر گرانبهای خود را صرف خدمت رسانی به معلولان و سالمندان کرد به طوری که نخستین آسایشگاه سالمندان و معلولان در سطح کشور را در رشت ساخت و پس از آن به ساخت کهریزک پرداخت.

وی همچنین نخستین داروخانه شبانه روزی را نیز در رشت بنیانگذاری کرد و در طول خدمت خود همواره یاری رسان بیماران و نیازمندان بود.

میناسیان سرانجام در چهل و شش سال پیش در ۷۱ سالگی هنگام‌ خدمت رسانی به سالمندان و معلولان رشتی در هزار و سیصد و پنجاه و شش دیده از جهان فرو بست.