رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
  • الخميس ۲۳ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Thursday 13 August

حرف تازه – مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از اخطار جدی محیط زیست درباره آلودگی رودخانه ‌های رشت سخت گفت و تصریح کرد: با تمام توان درباره آلودگی رودخانه‌های رشت ورود کرده‌ایم و اصلا تسامح نمی‌کنیم. ساسان کفایی در گفت و گو با ایسنا گفت: وضعیت زیست محیطی  رودخانه‌های رشت خوب نیست و درباره آلودگی […]

حرف تازه – مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از اخطار جدی محیط زیست درباره آلودگی رودخانه ‌های رشت سخت گفت و تصریح کرد: با تمام توان درباره آلودگی رودخانه‌های رشت ورود کرده‌ایم و اصلا تسامح نمی‌کنیم.

ساسان کفایی در گفت و گو با ایسنا گفت: وضعیت زیست محیطی  رودخانه‌های رشت خوب نیست و درباره آلودگی رودخانه‌های رشت اخطاریه های محکمی دادیم و با تمام قوا در این زمینه عمل می کنیم.

وی با تاکید به اینکه در سلامت مردم به هیچ عنوان تسامح نمی‌کنیم، افزود: رودخانه‌ها رگ‌های حیاتی محیط زیست هر منطقه محسوب می‌شوند، ورود هر گونه آلودگی به محیط زیست این اکوسیستم‌های ارزشمند منجر به در خطر افتادن سلامتی مردم می‌شود.

کفایی ادامه داد: باید رودخانه‌ها را که از مواهب طبیعی مهم محیط زیست به شمار می‌روند را به عنوان امانت صیانت کنیم و به آیندگان بسپاریم

وی خاطرنشان کرد: برای نجات رودخانه های رشت باید علاوه بر مداوا به پیشگیری برای جلوگیری از ورود آلاینده ها نیز اقدام شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: ما توقع داریم، استانداردهای زیست محیطی در خصوص رودخانه‌های رشت رعایت شود و در حال بررسی هستیم تا میزان آسیب هایی که از سوی بخش‌های مختلف به این رودخانه‌ها وارد می‌شود، به طور واضح و مشخص معلوم شود.  

وی تصریح کرد: برای نجات رودخانه‌های رشت نیاز به همدلی و همکاری مضاعف دستگاههای ذیربط داریم و حتما رایزنی‌های جدی در این خصوص انجام خواهد شد.

کفایی گفت: سازمان محیط زیست سازمانی حاکمیتی است و با هر گونه آلودگی برخورد جدی و بدون اغماض خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، رودخانه‌های گوهر رود و زرجوب رشت که در گذشته از مکان‌های دیدنی رشت به‌شمار می‌آمدند و در آن ماهیگیری نیز می‌شد، امروزه با ورود پساب‌ها موجب آلودگی و انتقال این آلودگی‌ها به تالاب انزلی و ایجاد چهره ناخوشایند شهری می‌شود. بوی بسیار بدی از رودخانه‌های گوهررود و زرجوب رشت در فصل تابستان به مشام می‌رسد و درحال حاضر وضعیت اسفناکی دارند.

اخطار جدی محیط زیست درباره آلودگی رودخانه ‌های رشت

اخطار جدی محیط زیست درباره آلودگی رودخانه ‌های رشت

اخبار مرتبطتبلیغات

آخرین اخبار