اخراج دو دیپلمات آلمانی از ایران + واکنش آلمان

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه از اخراج دو دیپلمات آلمانی به عنوان عنصر نامطلوب در پی اقدامات مداخله جویانه و غیرمسئولانه دولت آلمان در امور داخلی و قضایی جمهوری اسلامی ایران، خبر داد.

به گزارش حرف تازه، به نقل از ایسنا، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه از اخراج دو دیپلمات آلمانی به عنوان عنصر نامطلوب در پی اقدامات مداخله جویانه و غیرمسئولانه دولت آلمان در امور داخلی و قضایی جمهوری اسلامی ایران، خبر داد.

 سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به احضار سفیر آلمان توسط مدیرکل غرب اروپای وزارت امور خارجه و ابلاغ تصمیم اتخاذ شده، افزود: جمهوری اسلامی ایران در قبال زیاده خواهی ها، مقتدرانه عمل خواهد کرد.

کنعانی خاطرنشان ساخت: اولویت جمهوری اسلامی ایران همواره حفظ تعامل در فضای احترام است، اما چنانچه برخی طرف ها بخواهند موازین  اصولی و حاکمیت ملی کشورمان را نادیده بگیرند، تعریف گزینه های جایگزین اجتناب ناپذیر است.

تسنیم نیز نوشت، سخنگوی وزارت خارجه آلمان در واکنش به عنصر نامطلوب اعلام شدن و اخراج دو دیپلمات این کشور از ایران گفت: «اخراج دو دیپلمات آلمان از ایران خودسرانه و غیرموجه است. آنها هیچ اشتباهی انجام نداده‌اند.»

وی مدعی شد: «برلین با نگرانی برنامه‌های تسلیحاتی پیشرفته ایران را دنبال می‌کند به ویژه اینکه تهران در حال حاضر در حال تشدید اوضاع در بسیاری از زمینه‌ها است.»

آلمان هفته گذشته اعلام کرد که دو دیپلمات ایرانی را در واکنش به حکم اعدام صادر شده توسط دادگاه تهران علیه جمشید شارمهد، سرکرده گروهک تروریستی تندر اخراج می‌کند.