روز گذشته در خبرها شاهد اختلاف جذب و عبدالهی در شورای شهر رشت در جلسه فوق العاده ۱۳۹ این شورا بودیم؛ اختلافی که اگر ادامه پیدا کند از سطح یک اختلاف نظر فراتر رفته و پایان اتحاد شش نفره حامیان شهردار رشت را رقم خواهد زد.

حرف تازه – روز گذشته در خبرها شاهد اختلاف جذب و عبدالهی در شورای شهر رشت در جلسه فوق العاده ۱۳۹ این شورا بودیم؛ اختلافی که اگر ادامه پیدا کند از سطح یک اختلاف نظر فراتر رفته و پایان اتحاد شش نفره حامیان شهردار رشت را رقم خواهد زد. به خصوص وقتی در میان صحبت های جذب انتقاد از مجموعه تحت مدیریت حاج محمدی به عنوان شهردار دیده می شود بیشتر به خطر این اختلاف نظرها برای پایان قدرت طیف حامیان شهردار پی می بریم.

در ادامه صحبت های جذب را مشاهده می کنید و پس از آن اظهارات حامد عبدالهی آمده است که به نظر می رسد در پاسخ به جذب بوده و نشانه ای از اختلاف جذب و عبدالهی در شورای شهر رشت باشد.

جذب: مزار شهدای گمنام به جایی نرسید

حجت جذب عضو شورای شهر رشت، با بیان اینکه اعضای شورا با رای مردم انتخاب شده و نماینده مستقیم مردم در شورای شهر هستند، گفت: ما باید در حوزه مدیریت شهری نظارت کرده و مردم نیز باید در جریان آن قرار بگیرند.

وی ادامه داد: در همین راستا موضوعی در خصوص یکی از پروژه ها مطرح شد که در صرفه و صلاح شهرداری نبود. بنده ۱۴ سال در حوزه بازرگانی فعالیت داشته ام، شکل و ماهیت یک مناقصه می بایست صحیح باشد. بنده از ریاست شورا انتظار داشتم که حداقل تماسی با بنده می گرفتند که در خصوص این موضوع سوال پرسیده و در جلسه ای با حضور اعضای شورا و برگزار کننده مناقصه برگزار شود.

جذب افزود: بنده ایراداتی که مطرح کردم قانونی بوده است. اما زمانی که شهردار تذکر ما را می بیند، بجای اینکه بیاید و نسبت به این اتفاق برای فردی که کار را انجام داده تذکری در نظر بگیرد به دنبال این می رود که ما را توجیه کند. این کار، مدل خوب و به صرفه و صلاح شهر نیست.

عضو شورای شهر رشت با قدردانی از دکتر ذاکری ریاست کمیسیون بهداشت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت، گفت: ایشان با بنده تماس گرفتند تا با حضور در جلسه کمیسیون بهداشت موضوع فوق را در خصوص پروژه مذکور بررسی نماییم.

عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه گفته می شود که چرا مباحث در رسانه مطرح می شود، گفت: ما شاهد آن هستیم که موضوعاتی را پیگیری می‌کنیم اما به جایی نمی رسد. برای مثال موضوع مزار شهدای گمنام که در خصوص آن در جلسه صحبت شد. موضوعات بسیاری همانند آبنما، بازگشایی ها و… وجود دارد که همانند همین مبحث است.

وی با اشاره به مشکلات در حوزه نگهبانان، سد معبر و سایر مباحث، تاکید کرد: تمامی این مباحث در ۴ سال پیگیری شد، فریاد زدیم اما به جایی نرسید. یک شب بیاییم یک ساعت لباس پاکبان های شهرداری را بر تن کنیم و ببینیم این عزیزان چه می کشند؟ این عزیزان مشکلات بسیار زیادی دارند و باید تکلیف آنان مشخص شود.

عضو شورای شهر رشت، تاکید کرد: در یک جلسه خصوص میان اعضای شورا، شهردار و معاونین وی موضوعات را پیگیری کنیم. در این موضوع بیاییم رفع مشکل کنیم.

عبدالهی: پس از شش سال یادتان آمده شهدای گمنام داریم؟

در یکصد و سی و نهمین جلسه فوق العاده شورای شهر رشت، حامد عبداللهی با اشاره به بحث مزار شهدای گمنام، گفت: موضوع فوق را بنده پیگیری نموده و با پیمانکار از محل پروژه بازدید نموده و اسناد آن از سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری رشت دریافت شد.

وی ادامه داد: دوستانی که در حوزه قرارداد اشراف لازم را داشتند که حق و حقوق پیمانکار اجحاف نشود نیز به همراه آقای جمشیدپور و هاتفی حضور داشتند تا کل پرونده ظرف مدت یک هفته بررسی شده و برای پیگیری تحویل داده شود.

عضو شورای شهر رشت تاکید کرد: هماهنگی های لازم نیز با جناب سرهنگ بایرامی در این خصوص انجام شد تا موضوعات بعدی نیز به همین روال انجام شود. همچنین دو روز قبل نیز اطلاع دادند که گزارش ما آماده شده است تا بتوانیم کمک نماییم تا پیمانکار کار را ادامه دهد.

عبدالهی در خصوص بحث پروژه یازده میلیارد تومانی که در جلسه شورا مورد بحث قرار گرفت، گفت: زمانی که کلیپی که در این خصوص تهیه شده بود را مشاهده کردم با ریاست شورا تماس گرفتم و موضوع را جویا شدم و پس از آن نیز دوستان با بنده تماس گرفتن که موضوع چیست و بنده متاسفانه از موضوع بی اطلاع بودم و در ادامه با آقای دکتر رمضانپور به عنوان رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری تماس گرفتم و در نهایت با آقای دکتر ذاکری ریاست کمیسیون بهداشت و خدمات شهری شورا تماس گرفتم که موفق به صحبت نشد.

وی ادامه داد: ما خیلی خوب می دانیم افرادی وجود دارند که ماهی گرفتن از آب گل آلود برای آنان بسیار به صرفه است. نمی دانم به چه دلیل برخی از افراد تماس می گیرند که آقای جذب می دانید حامد عبدالهی چه گفته است؟ این رفتارها احتمالاً ریشه در دوران کودکی این افراد دارد! بنده نمی دانم دلیل این رفتارهای بچگانه و غیرحرفه‌ای چیست و نمی دانم به دنبال چه چیزی هستند. به هر حال بنده امیدوارم که یازده نفر بنشینیم و مشکلات را رفع کنیم.

عضو شورای شهر رشت با قدردانی از تلاش های ریاست شورا، گفت: شما انصافاً با شفافیت، انرژی گذاشتن و مهمتر از آن با عدم سوءاستفاده از جایگاه خود با گذشته و صبر از کنار موضوع می گذرید. امروز افراد فریاد پروژه شهدای گمنام را بر سر آقای حاجی پور می کشند. آن‌هم در شرایطی که این پروژه ۲ سال در شورای پنجم و ۴ سال در شورای چهارم وجود داشته و حالا برخی یادشان آمده است که ما شهدای گمنام داریم و کاری برایشان انجام نداده ایم.

اختلاف علنی جذب و عبدالهی