فاطمه شیرزاد خبر داد :

اختصاص ۲ میلیارد تومان از بودجه سال ۹۵ شهرداری رشت به احداث سرویس های بهداشتی

تی تی خبر (حرف تازه) : صبح امروز هشتاد و ششمین جلسه کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت برگزار شد. فاطمه شیرزاد رییس کمیسیون، محمود باقری خطیبانی، سید رضا موسوی روزان و مظفر نیکومنش نودهی از اعضای کمیسیون، علی بهارمست معاون خدمات شهری شهرداری رشت، طیبه بینا مدیریت پیشگیری و […]

تی تی خبر (حرف تازه) : صبح امروز هشتاد و ششمین جلسه کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت برگزار شد.

فاطمه شیرزاد رییس کمیسیون، محمود باقری خطیبانی، سید رضا موسوی روزان و مظفر نیکومنش نودهی از اعضای کمیسیون، علی بهارمست معاون خدمات شهری شهرداری رشت، طیبه بینا مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری رشت، فرامرز جمشیدپور معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری رشت و دکتر نجف زاده رییس مراکز بهداشت شهرستان رشت در این جلسه حضور داشتند.

در ابتدای این جلسه فاطمه شیرزاد ضمن تبریک ۹ اردیبهشت روز ملی شوراها، شورا را حلقه واسط بین مردم و مسئولین دانست و افزود : شوراهای اسلامی از مردم و برای مردم هستند و باید از ظرفیت های بسیاری که در شوراها وجود دارد در راستای آسایش و آرامش مردم بهره برد.

وی ادامه داد : در سالی که مزین به نام اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل شده همه مسئولان باید تلاش کنند تا با اقدامات عملی در حوزه های خدمات رسانی، بهداشتی، عمرانی و فرهنگی، در جهت توسعه پایدار گام بردارند.

رییس کمیسیون بهداشت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت از افتتاح پارک بدون دخانیات توحید گلسار خبر داد و گفت : امروز پارک بدون دخانیات توحید گلسار افتتاح می شود. سال گذشته نیز تابلوهای هشدار دهنده نصب شد و سازمان های مردم نهاد هم بسیار کمک کردند . وی همچنین نصب تابلوها، تهیه بروشورها، برپایی نمایشگاه ها و افزایش ایستگاه های سلامت را در ترویج فرهنگ سلامت و مبارزه با مواد دخانی موثر دانست.

شیرزاد با ابراز نگرانی از آمار بالای مصرف قلیان و سیگار به خصوص در میان کودکان، نوجوانان، بانوان و دختران جوان از سازمان های ذی ربط و سازمان های مردم نهاد جهت انجام اقدامات پیشگیرانه دعوت به همکاری کرد.

رییس کمیسیون بهداشت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به برگزاری دور دوم انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابیه رشت، مردم شهر رشت را دعوت به مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح ترین کاندیدا کرد.

فاطمه شیرزاد در ادامه گفت : کسانی را روانه خانه ملت کنیم که بی منت برای مردم شهرمان کار کنند و صدای مردم شهرمان باشند و از حقوق مردم دفاع کنند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت از اختصاص ۲ میلیارد تومان از بودجه سال ۹۵ شهرداری رشت به احداث سرویس های بهداشتی خبر داد و افزود : در مسیر هایی که سالمندان و همچنین مادران با فرزندان کوچکشان تردد می کنند نیاز به افزایش تعداد سرویس های بهداشتی وجود دارد.

علی بهارمست نیز صحبت های خود را با تبریک روز ملی شوراها آغاز کرد و سپس به بررسی دستور کار جلسه پرداخت و در ادامه گفت : در حال حاضر ۲۳۵ چشمه سرویس بهداشتی در شهر رشت و در ۳۲ نقطه وجود دارد که بسیاری از آنها در زمان شورای چهارم بازسازی شده است. پیش از این حدود ۵۰ درصد از این تعداد استفاده نمی شد.

معاون خدمات شهری شهرداری رشت از تفاهم نامه با اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان خبر داد و افزود: شهرداری در نظر دارد در ازای بهسازی و نوسازی سرویس های بهداشتی مساجد آنها را در اختیار عموم قرار دهد. وی با اشاره به اختلاف زیاد تعداد سرویس های بهداشتی شهر های ایران با استانداردهای جهانی گفت : در حال حاضر تلاش ما این است ۲۳۵ چشمه به ۵۰۰ چشمه سرویس بهداشتی در شهر رشت برسد.

شیرزاد، رییس کمیسیون بهداشت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به تلاش و اقدامات جهادی شورای چهارم و مجموعه شهرداری رشت و معاونت خدمات شهری از توسعه و افزایش فضای سبز پیاده راه فرهنگی رشت خبر داد و افزود : با توجه به برگزاری کنگره بزرگ و ملی ۸ هزار شهید استان گیلان و با توجه به تاکید اعضای شورا و نگاه دکتر ثابت قدم به موضوع فضای سبز پس از برگزاری کنگره شاهد کاشت گل و گیاه، انواع درختان و افزایش فضای سبز پیاده راه خواهیم بود.

فاطمه شیرزاد در پایان سال ۹۵ را سال پیگیری مطالبات مردم رشت در حوزه سلامت دانست و خواستار پیگیری و تلاش بیشتر در حوزه سلامت شد و گفت : باید در این سال خبرهای خوبی در حوزه سلامت برای مردم داشته باشیم.