رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۳ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 25 February

وزیر ارتباطات به دلیل خودداری از اجرای حکم فیلتر اینستاگرام امروز به دادسرا احضار شده و هم اکنون با قرار التزام آزاد است. رئیس روابط عمومی وزارت ارتباطات با انتشار توییتی این موضوع را اعلام کرد.

حرف تازه – وزیر ارتباطات به دلیل خودداری از اجرای حکم فیلتر اینستاگرام امروز به دادسرا احضار شده و هم اکنون با قرار التزام آزاد است. رئیس روابط عمومی وزارت ارتباطات با انتشار توییتی این موضوع را اعلام کرد.

 «جمال هادیان» رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات توئیت کرد:
آذری‌جهرمی امروز به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار و در مورد اعلام جرم‌های دادستان کل کشور علیه او، توسط بازپرس پرونده بازجویی شده است. پس از استماع و اخذ پاسخ، بازپرس دستور آزادی وزیر ارتباطات با قرار التزام را صادر کرده و وی هم‌اکنون در محل کار حاضر است.
شکایت از وزیر ارتباطات
قبل از این محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام جرم دادستان کل کشور و شکایت صداوسیما به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده بود.
اعلام جرم دادستان کل کشور شامل محور‌هایی چون: استنکاف از اجرای اوامر قضایی در مورد فیلتر کردن اینستاگرام علیرغم حکم صادره، استنکاف از اجرای دستورات مقام‌های دولتی که اشاره به ابلاغ رییس مرکز ملی فضای مجازی به وزارت ارتباطات برای کاهش پهنای باند بین‌الملل و محدودسازی پیام رسان‌های خارجی دارد؛ عدم اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی از جمله مصوبه سال ۹۱ شورا در مورد انسداد فیلترشکن‌ها و VPN‌ها و همچنین مصوبه حمایت از پیام‌رسان‌های بومی است.
همچنین رسیدگی به شکایت مردم اهواز و چند شهر دیگر از وزیر ارتباطات، شکایت جاویدنیا معاون سابق دادستان کل کشور از جهرمی و نیز شکایت سازمان صداوسیما از جهرمی در مورد اظهارنظر او در مورد بازپس‌گیری فرکانس‌های باند ۷۰۰و۸۰۰ از دیگر اتهامات وزیر ارتباطات طرح شده است.

 

احضار وزیر ارتباطات به دادسرا به دلیل خودداری از اجرای حکم فیلتر اینستاگرام

احضار وزیر ارتباطات به دادسرا به دلیل خودداری از اجرای حکم فیلتر اینستاگرام

 

برنا

اخبار مرتبطتبلیغات

آخرین اخبار