رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 7 خبر


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

شنیده ها حاکی از آن است تعدادی از کاندیداهای تایید صلاحیت شده در انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر رشت با احتمال رد صلاحیت مواجه شده اند و اصلا بعید نیست طی روزهای آینده به تعداد افراد رد شده اضافه شود.

اختصاصی حرف تازه – شنیده ها حاکی از آن است تعدادی از کاندیداهای تایید صلاحیت شده در انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر رشت با احتمال رد صلاحیت مواجه شده اند و اصلا بعید نیست طی روزهای آینده بر تعداد افراد رد شده اضافه شود.

بر این اساس گفته میشود چند چهره مطرح و شاخص حاضر در انتخابات نیز در جمع این افراد هستند.
پیش از این شنیده می شد هر ۸ عضو شورای شهر رشت که در انتخابات نام نویسی کرده اند با مشکل تایید صلاحیت مواجه شده اند. (۳ عضو فعلی ثبت نام نکرده اند)
این موضوع تنها در رشت اتفاق نیفتاده است و به نظر می رسد نارضایتی عمومی مردم از عملکرد شوراها و انعکاس گسترده آن در فضای مجازی طی سالهای اخیر باعث شده تا با دقت بیشتری صلاحیت افراد برای ورود به این نهاد تصمیم ساز شهری مورد بررسی قرار گیرد و در بسیاری از شهرها اعضای فعلی شوراها با مشکل تایید مجدد برای ورود به شورا مواجه شوند.
به نظر نمی رسد حضور یا عدم حضور اعضای فعلی تاثیر چندانی در مشارکت عمومی داشته باشد و حتی برخی معتقدند برخورد سختگیرانه با متخلفین شورای پنجم (در صورتی که تخلفی وجود داشته باشد که منجر به رد صلاحیت شود) منجر به افزایش اعتماد عمومی و مشارکت بیشتر در انتخابات خواهد شد.
باید دید در نهایت چه افرادی مجوز ورود به عرصه انتخابات را کسب خواهند کرد و مردم آینده رشت را چگونه رقم خواهند زد.

اخبار مرتبطتبلیغات


آخرین اخبار