در حاشیه برگزاری نشست علمی گیلان در جنبش مشروطه؛

اتاق مشروطه گیلان افتتاح شد

حرف تازه : نشست علمی گیلان در جنبش مشروطه همزمان با ۱۴ مرداد سالروز قیام مشروطیت در اندیشگاه گیلان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان نشست علمی گیلان در جنبش مشروطه همزمان با ۱۴ مرداد سالروز قیام مشروطیت با حضور چهره های علمی ، فرهنگی و سیاسی استان در اندیشگاه […]

حرف تازه : نشست علمی گیلان در جنبش مشروطه همزمان با ۱۴ مرداد سالروز قیام مشروطیت در اندیشگاه گیلان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان نشست علمی گیلان در جنبش مشروطه همزمان با ۱۴ مرداد سالروز قیام مشروطیت با حضور چهره های علمی ، فرهنگی و سیاسی استان در اندیشگاه این سازمان برگزار شد.

در ابتدای این نشست علمی حسین عباس نژاد کارسیدانی مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان با تقدیر از حضور چهره های شاخص استانی در این نشست، افزود: متاسفانه تا به امروز در زمینه مشروطیت یا فعالیتی صورت نگرفته یا بسیار کمرنگ بوده و اینجانب از ابتدای حضور خود در این سازمان فرهنگی همواره دغدغه تبین جایگاه استان گیلان در جنبش های بزرگ ملی همچون مشروطیت را در ذهن داشتم و از اینرو علاوه بر مطالعه کتب مختلف و اسناد زیادی در راستای واکاوی زوایای جایگاه گیلان در این جنبش ها، دست کمک بسوی اساتید برجسته استان دراز نمود و با تشکیل گروه مشاوران علمی سازمان که متشکل از چهره های برجسته علمی و ادبی استان و افراد کارکشته در راستای تحقیق و پژوهش جنبش های ملی بود از اطلاعات این بزرگواران بهره کافی را بردم .

مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان افزود : امروز سالروز صدور فرمان مشروطیت را بهترین بهانه برای دور هم بودن دیدیم تا با حضور چهره های برجسته علمی و پژوهشی استان در مکان اندیشگاه گیلان که محلی است برای تبادل اندیشه هاست در کنار هم جمع و برآن شویم تا با تجمیع دانسته های خود درباره چهره های فعال جنبش مشروطه گیلان جایگاه استان عزیزمان را در این جنبش بیش از پیش به همگان عرضه بداریم.

در ادامه جلسه آقایان دکتر بخارایی ، دکتر ستوده ، هوشنگ عباسی ، علی امیری از محققین و پژوهشگران تاریخ استان به بررسی زوایای گوناگون حضور گیلانیان تاثیرگزار در جنبش مشروطه پرداختند و ایراد سخن نمودند.

در پایان این نشست علمی با حضور دکتر موسوی رئیس پژوهشکده گیلان شناسی دانشگاه گیلان ، انوش نصر بازیگر و محقق، عباس نژاد مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان ، عاقل منش و جکتاجی از چهره های علمی و فرهنگی استان گیلان از دستخط مرحوم ملاعزیز شریعتمدار کرگانرودی از شهدای مشروطیت گیلان رونمایی و همچنین اتاق مشروطه گیلان در این سازمان افتتاح گردید .

۲۰۱۶۰۸۰۴_۱۱۱۱۱۳ ۲۰۱۶۰۸۰۴_۱۱۵۱۰۸ ۲۰۱۶۰۸۰۴_۱۲۴۳۴۱ ۲۰۱۶۰۸۰۴_۱۲۵۳۰۵ ۲۰۱۶۰۸۰۴_۱۲۵۹۰۹ ۲۰۱۶۰۸۰۴_۱۰۵۹۳۳ ۲۰۱۶۰۸۰۴_۱۲۴۵۲۲ ۲۰۱۶۰۸۰۴_۱۲۵۱۳۲