آیا نماینده عالی دولت در استان از راه جدید شکایت علیه خبرنگاران با خبر است؟!

شاید این جمله که افتخار دولت تدبیر و امید عدم شکایت مدیران آن از خبرنگاران است را تاکنون چندین بار شنیده باشید، این جمله‌ای است که علیرغم تأکید حامیان دولت به آن بسیاری با ارائه مصادیقی آن را نقض کرده‌اند. هرچند که بازهم حامیان دولت این مصادیق را رد و شکایات صورت گرفته را شخصی دانسته‌اند!

حرف تازه – شاید این جمله که افتخار دولت تدبیر و امید عدم شکایت مدیران آن از خبرنگاران است را تاکنون چندین بار شنیده باشید، این جمله‌ای است که علیرغم تأکید حامیان دولت به آن بسیاری با ارائه مصادیقی آن را نقض کرده‌اند. هرچند که بازهم حامیان دولت این مصادیق را رد و شکایات صورت گرفته را شخصی دانسته‌اند!

هرچه که هست امروز روند شکایت و شکایت بری بدل به ابزاری برای فشار شده است و در این میان اصحاب رسانه بیشترین آسیب را از این موضوعات می‌بینند.

در ماه‌های اخیر پس از شکایت یک عضو شورای شهر فومن از یک خبرنگار و شکایت فرماندار تالش از یک خبرنگار دیگر، حوادث مختلف دیگری رخ‌داده است که به دلیل وجود موانع حقوقی و قضایی نمی‌توان از آن به‌طور مشخص نام برد؛ به‌هرحال باید قبول کرد در سطح استان اصحاب رسانه و خبرنگاران با مشکلات ویژه‌ای روبرو هستند که با بررسی پرونده‌های قضایی می‌توان تعداد واقعی شکایت از خبرنگاران را تخمین زد.

در این میان و پس از تأکیدات استاندار گیلان مبنی بر عدم شکایت مدیران از اصحاب رسانه، یکی از مدیران کل استان که با موضوعات معیشتی نیز سر و کار دارد در روشی ابتکاری بجای شکایت از یک خبرنگار، خود و مشاور جوانش به اتفاق اقدام به ارائه شهادت کذب علیه یکی از خبرنگاران استان کرده‌اند تا هم از این طریق بتوانند ایجاد فشار کنند و هم تأکیدات استاندار را برای عدم شکایت از خبرنگاران نادیده نگرفته باشند!

حال باید از نماینده عالی دولت در استان گیلان پرسید که آیا از روش ابتکاری و قابل‌تأمل آقای مدیرکل برای فشار بر اصحاب رسانه اطلاع دارد یا خیر؟! روشی که در آن فرد از خبرنگار شکایت نمی‌کند اما به پرونده‌سازی علیه وی در ساعت اداری اقدام می‌نماید.