آیا مقاله آقای مدیرمسئول کپی برداری است؟ + مستندات

تی تی خبر : در دو دهه گذشته رشته های علوم انسانی به ویژه حقوق و گرایش های آن با یک رشد جهشی و غیر هدفمند گسترش یافته اند به گونه ای که کنون بیش از صد و ده هزار نفر فارغ التحصیل و یا در حال تحصیل در این رشته می باشند. بی شک باید […]

photo_2016-01-31_10-29-40تی تی خبر : در دو دهه گذشته رشته های علوم انسانی به ویژه حقوق و گرایش های آن با یک رشد جهشی و غیر هدفمند گسترش یافته اند به گونه ای که کنون بیش از صد و ده هزار نفر فارغ التحصیل و یا در حال تحصیل در این رشته می باشند.
بی شک باید ماحصل این رشته در جهت حل مشکلات کشور بوده و توان علمی اساتید دانشگاه مورد بررسی و توجه جدی تر قرار گیرد.
در این میان حجم بالای پایان نامه های سفارشی و مقاله های کپی برداری نسبت به گذشته بیشتر خودنمایی می کند و جای آن دارد که مدیران وزارت علوم توجه جدی تری در مبارزه با این پدیده زشت و ویرانگر فضای علمی کشور بنمایند.
در ذیل یکی از مقالاتی را که اتفاقی در شماره اول مجله پژوهشنامه حقوق کیفری دانشگاه گیلان منتشر شده توجه را به خود جلب می کند، مقاله ای با عنوان ((موازین حقوق بشری و تقابل فرد و جامعه در فرآیند کیفری)) نوشته فردی به نام محسن خاکزاد (لینک مطلب) که نسخه چاپی آن موجود بوده لکن از سایت دانشگاه حذف شده است و مقاله دوم با عنوان (( تزاحم و توازن حقوق فرد و جامعه در دادرسی های کیفری)) نوشته جمشید غلاملو فارغ التحصیل دانشگاه تهران و از وکلا و اساتید خوش نام دانشگاه گیلان که در مجله پژوهش های حقوقی شهر دانش چاپ شده است. (لینک مطلب)

از مطالب جالب توجه در این دو مقاله اشتراک فصل ها-مقدمه-نتیجه گیری –کلیدواژه ها و …بوده و تنها در یکی از مقالات، مقدمه تغییر بسیار سطحی نموده و عنوان مقاله تغییر کرده است در این میان تاریخ اعلام وصول دو مقاله جالب توجه می باشد که مطلب مربوط به آقای غلاملو ۱۳۸۸/۱۰/۲ و مطلب مربوط به آقای خاکزاد ۱۳۸۹/۶/۱۲ یعنی ۸ ماه دیگر می باشد.

حال به جهت مهم بودن چاپ این مقالات و امتیاز آن در آزمون های دکتری چند سئوال از ریاست محترم دانشگاه گیلان و مدیران این نشریه داریم که پاسخ آن ها برای مخاطبان این پایگاه قطعاً جالب توجه خواهد بود .
۱- چرا مقاله مربوط به آقای محسن خاکزاد از سایت دانشگاه حذف گردیده است؟
۲- با توجه به چاپ هر دو مقاله و کپی بودن یکی از دیگری چگونه این مقاله اعلام وصول و چاپ شده است؟
۳- آیا چاپ این مقاله موجبات ارتقاء علمی و تبلیغی فرد مورد نظر با درج در پایگاه های علمی – حقوقی دیگر را فراهم ننموده است و کلاً دانشگاه گیلان چه برخوردی با افرادی که اینگونه قصد ضربه زدن به نهضت علمی شده کشور را دارند نموده است؟
گیل خبر آمادگی دارد تا نسبت به درج و انتشار جوابیه این دانشگاه و افراد فوق الذکر اقدام لازم و سریع را صورت دهد.

تصاویر صفحه اول مقاله این افراد ( تاریخ وصول مقالات مشخص شده)

gh

kh

PDF مقاله آقای جمشید غلاملو

دانلود مقاله غلاملو

PDF مقاله آقای محسن خاکزاد

دانلود مقاله خاکزاد

منبع : گیل خبر