این روزها موج استیضاح های وزیران دولت روحانی در مجلس شورای اسلامی دوباره به راه افتاده است. بعد از طرح سهمیه بندی بنزین نمایندگان مجلس انتقادات زیادی را به دولت روحانی مطرح کردند. اینک نیز ماجرای استیضاح های وزرای دولت روحانی مطرح شده است. 

حرف تازه – این روزها موج استیضاح های وزیران دولت روحانی در مجلس شورای اسلامی دوباره به راه افتاده است. بعد از طرح سهمیه بندی بنزین نمایندگان مجلس انتقادات زیادی را به دولت روحانی مطرح کردند. اینک نیز ماجرای استیضاح های وزرای دولت روحانی مطرح شده است. 

سئوالی که این روزها مطرح می شود این است که آیا مجلس دولت را از حد نصاب می اندازد؟
تنها ۳ تغییر دیگر در دولت دوازدهم باعث می‌شود که دولت دوم حسن روحانی از حد نصاب بیفتد و تمامی وزرا نیاز به رای اعتماد مجدد داشته باشند که با توجه به پذیرش استعفای محمود حجتی وزیر پیشین جهاد کشاورزی از سوی رئیس‌جمهور و طرح استیضاح وزرای نفت، کشور و آموزش و پرورش از سوی مجلس این احتمال شدت بیشتری یافته است.
استیضاح محمود حجتی وزیر مستعفی جهاد کشاورزی که با استعفایش منتفی شد به همراه طرح استیضاح بیژن‌ نامدار زنگنه وزیر نفت، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور و محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش‌وپرورش چهار استیضاحی بوده که از ۲۸ آبان تاکنون از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیگیری شده است.
استیضاح وزیر آموزش و پرورش تحویل هئیت رئیسه مجلس شد
اخیرا «علی اصغر یوسف نژاد» عضو هیئت رئیسه مجلس اعلام کرد: «استیضاح حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش با ۶۰ امضا تحویل هیئت رئیسه مجلس شد.این استیضاح برای بررسی به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارجاع داده شد.»
تصمیم ۷۱ نماینده برای استیضاح وزیر نفت 
«احمد امیرآبادی فراهانی»، نیز در صفحه توئیتر خود از درخواست استیضاح وزیر نفت توسط ۷۰ نفر از نمایندگان مجلس خبر داد و نوشت: « ۷۱ نفر نمایندگان که از اعضای فراکسیون ولایی مجلس هستیم در ۹ بند تصمیم به استیضاح وزیر نفت گرفتیم اسامی را منتشر کردیم و اگرنماینده ی امضا خود را پس بگیرد شفاف اعلام می نماییم.»
وی افزود: «استیضاح وزیر نفت تصمیم فراکسیونی است.»
استیضاح وزیر کشور روی میز اصلاح طلبان 
پروانه سلحشوری، نماینده اصلاح طلب تهران نیز در گفتگویی درباره استیضاح وزیر کشور بیان کرده است: «وزیر کشور در مورد قطعی اینترنت باید پاسخگو باشد؛ او حتی یک گزارش هم در این باره به مجلس نداده است.»
وی افزود: «از افرادی برای استیضاح رحمانی فضلی امضا گرفته شده که امضای خود را پس نگیرند.»
  • منبع خبر : راه دانا