آمار فوتی های گیلان در سال ۹۸/ زمستان رکورد زد + جزییات

آمار فوتی های گیلان در سال 98 و همچنین آمار ولادت ها در سامانه سازمان ثبت احوال کشور برای بهره‌برداری در دسترس قرار گرفت.

حرف تازه – آمار فوتی های گیلان در سال ۹۸ و همچنین آمار ولادت ها در سامانه سازمان ثبت احوال کشور برای بهره‌برداری در دسترس قرار گرفت.

بر پایه مرگ و میرهای ثبت شده در سال ۱۳۹۸ از میان۳۹۵هزار و ۳۹۲ نفر فوتی کل کشور،۱۰۵ هزار و۷۸۷ نفر مربوط به زمستان بوده که در این فصل نیز بیشترین فوتی‌ها مربوط به استان تهران با ۱۶هزار و ۷۷۳ نفر و پس از آن استان خراسان رضوی با۷۸۲۵ نفر در جایگاه بعدی قرار گرفته است.

در مجموع آمار فوتی سال۱۳۹۸ نیز استانهای تهران با ۶۰ هزارو ۷۱۲نفر، خراسان رضوی با ۳۱ هزارو ۴۶۲نفر  و استان اصفهان با ۲۵هزارو ۴۰۵ نفر به ترتیب بیشترین میزان فوتی در میان استانهای کشور را داشته‌اند.

همچنین کمترین میزان مرگ و میر از کل فوتی های سال ۱۳۹۸ نیز به ترتیب متعلق به استان‌های ایلام با ۲۵۴۳ نفر، کهگیلویه و بویراحمد با ۲۸۷۰نفر و سمنان با ۳۶۳۱ نفر است.

همچنین در استان گیلان نیز ۱۸۳۷۴ فوتی ثبت شده است که به نسبت سال گذشته ۱۷۹۶ نفر رشد داشته است. بیشتر این رشد متعلق به زمستان سال ۹۸ بوده است که به نسبت زمستان سال ۹۷ بیش از ۱۵۰۰ نفر فوت کرده اند. 

آمار گیلان را بر اساس آمار ثبت احوال مشاهده می کنید:

گیلان : 

بهار : ۴۰۲۱ نفر ( ۲۱۸۰ مرد و ۱۸۴۱ زن)

تابستان : ۳۹۸۳ نفر (۲۱۸۸ مرد و ۱۸۶۵ زن)

پائیز : ۴۴۲۰ نفر(۲۳۸۲ مرد و ۲۰۳۸ زن)

زمستان :  ۵۹۳۶ نفر( ۳۳۰۴ مرد و ۲۶۳۲ زن)

مجموع : ۱۸۳۶۰ نفر و ۱۸۳۷۴ نفر ثبت شده اسنادی( ۹۹۸۴ مرد و ۸۳۷۶ زن)

گفتنی است در سال ۹۷ آمار ۱۶۵۶۴ نفر در گیلان ثبت شده است. (اینجا ببینید)

بر اساس آمار ثبت احوال، ۴۰۴۵ نفر در بهار، ۳۹۷۲ نفر در تابستان، ۴۰۸۶ نفر در پائیز و ۴۴۶۱ نفر در زمستان ۹۷ فوت کرده اند. 

آمار فوتی های گیلان در سال 98

آمار فوتی های گیلان در سال ۹۸

منبع خبر: گیل خبر