معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد:

آمادگی روسیه برای استفاده از سلاح هسته ای

معاون وزیر امور خارجه روسیه از احتمال استفاده مسکو از سلاح هسته ای در صورت به خطر افتادن موجودیت این کشور خبر داد.

به گزارش حرف تازه، سرگئی ریابکوف ، معاون وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد روسیه بر اساس دکترین نظامی خود، در صورتی که با تهدیدی موجودیتی مواجه شود برای استفاده از سلاح‌ هسته ای آماده است.

به گزارش شبکه تلویزیونی روسیا الیوم،  معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت در حال حاضر خط باریکی آمریکا را از مشارکت مستقیم در جنگ اوکراین جدا کرده است.

این مقام ارشد روس گفت: متاسفانه با نگرانی مشاهده می‌کنیم که میزان درگیر شدن واشنگتن در این منازعه با حمایت مالی و مسلح کردن نظام کی یف دائما درحال افزایش است. این یک رویکرد خطرناک است و ما بار‌ها و بار‌ها به آمریکا درباره پیامد‌های آن و خطرات ورود به آن با اشکال مختلف حمایت مستقیم از کی یف، هشدار داده ایم. آن‌ها با این اقدام، خود را در جایگاهی قرار می‌دهند که معرفی آن‌ها را به عنوان یکی از طرف‌های منازعه، نزدیک می‌کند. قدرت‌های متخاصم با روسیه نباید تصور کنند در صورت عبور از خط باریکی که آمریکا را از تبدیل شدن به طرفی از این منازعه جدا می‌کند، همه چیز همانند گذشته باقی می‌ماند.

ریابکوف تاکید کرد روسیه بر اساس دکترین نظامی خود، در صورتی که با تهدیدی موجودیتی مواجه شود برای استفاده از سلاح هسته‌ای آماده است.

وی اضافه کرد آمریکا تمام تلاش خود را برای فشار بر روسیه از همه راه‌ها به کار می‌گیرد، اما این مسئله روسیه را نمی‌ترساند و موجب نمی‌شود توازن خود را از دست بدهد.

باشگاه خبرنگاران