آمادگی ایران برای ارسال دارو و مواد غذایی به غزه از طریق مصر

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شامگاه پنج شنبه با آقای «احمد عطاف»، همتای الجزایری درباره روابط دوجانبه و تحولات اخیر منطقه‌ای به ویژه وضعیت بغرنج انسانی در نوار غزه و جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم بی دفاع فلسطین تلفنی گفت‌وگو کرد.

به گزارش حرف تازه به نقل از خبرآنلاین ، حسین امیر عبداللهیان در این گفت‌وگو، اولویت فوری در وضعیت کنونی را توقف جنایات رژیم صهیونیستی علیه غیر نظامیان و ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه دانست.

آمادگی ایران برای ارسال دارو و مواد غذایی به غزه از طریق مصر

وی با اشاره به جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در هدف قرار دادن غیرنظامیان به ویژه حمله اخیر به بیمارستان المعمدانی غزه، بر ضرورت افزایش رایزنی‌های دیپلماتیک میان کشورهای اسلامی به منظور توقف جنایات علیه غیرنظامیان و ارسال کمک‌های بشر دوستانه برای ساکنان بی دفاع غزه تاکید کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به موضع اصولی و حمایت و دفاع همیشگی جمهوری اسلامی ایران از مسئله فلسطین، بر آمادگی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای ارسال دارو و مواد غذایی به غزه از طریق مصر تاکید کرد.

آقای احمد عطاف، وزیر امور خارجه الجزایر نیز با اشاره به رویدادهای اخیر در فلسطین، وضعیت کنونی را نتیجه شکست طرح‌های سیاسی در زمینه دستیابی فلسطینیان به حقوق مشروع و ملی‌شان در داشتن کشوری مستقل برشمرد و بر لزوم توقف خشونت‌ها علیه شهروندان بی گناه فلسطینی و ارسال هر چه زودتر کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه تاکید کرد.