استاندار گیلان:

آل سعود لیاقت میزبانی از حرمین شریفین را ندارد

حرف تازه : استاندار گیلان گفت: دولت یازدهم و وزارت امور خارجه، به طور جدی پیگیر احقاق حقوق قربانیان فاجعه منا و بازماندگان آنها در مجامع بین المللی است. به گزارش حرف تازه به نقل از ایرنا، محمدعلی نجفی روز جمعه در حاشیه برگزاری راهپیمایی اعلام انزجار از ددمنشی های آل سعود، محکومیت جنایت های […]

حرف تازه : استاندار گیلان گفت: دولت یازدهم و وزارت امور خارجه، به طور جدی پیگیر احقاق حقوق قربانیان فاجعه منا و بازماندگان آنها در مجامع بین المللی است.
به گزارش حرف تازه به نقل از ایرنا، محمدعلی نجفی روز جمعه در حاشیه برگزاری راهپیمایی اعلام انزجار از ددمنشی های آل سعود، محکومیت جنایت های خصمانه رژیم دیکتاتوری آل خلیفه و حمایت از مردم ستمدیده بحرین در رشت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در پیام اخیر خود، بر محکومیت فاجعه منا و بی کفایتی آل سعود در این موضوع تاکید کرده اند.
وی ادامه داد: در فاجعه منا که سال گذشته اتفاق افتاد، هزاران حاجی مسلمان جان خود را از دست دادند که از این تعداد، حدود ۵۰۰ زائر نیز ایرانی بودند.
استاندار گیلان با محکومیت بی کفایتی آل سعود و بیان اینکه این رژیم لیاقت میزبانی از حرمین شریفین را ندارد، خواستار تشکیل گروهی حقیقت یاب از امت های اسلامی برای رسیدگی و بررسی این فاجعه شد.
در فاجعه تلخ منا، ۱۶ حاجی گیلانی به شهادت رسیدند که همه آنها از یک کاروان بودند؛ ۱۱ حاجی از لنگرود، سه حاجی از رودسر و دو حاجی از املش.
علی مطهری نائب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی نیز که در نماز جمعه این هفته رشت حضور داشت، در راهپیمایی اعلام انزجار از ددمنشی های آل سعود شرکت کرد.
پس از اقامه نماز عبادی سیاسی جمعه، راهپیمایی اعلام انزجار از ددمنشی های آل سعود، محکومیت جنایت های خصمانه رژیم دیکتاتوری آل خلیفه و حمایت از مردم ستمدیده بحرین در استان گیلان برگزار شد.
این راهپیمایی پس از نماز عبادی – سیاسی جمعه این هفته در رشت که به امامت آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در استان گیلان اقامه شد، برگزار و اقشار مختلف مردم با سر دادن شعارهایی، انزجار خویش از ددمنشی های آل سعود را فریاد، جنایت های خصمانه رژیم دیکتاتوری آل خلیفه را محکوم و از مردم ستمدیده بحرین اعلام حمایت کردند.
در پایان این تظاهرات نیز قطعنامه ای قرائت شد.