آلودگی هوای تهران تا یکشنبه هفته آینده | بارش باران در ارتفاعات شمالی استان

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، کاهش کیفیت هوا تا روز یکشنبه (۱۱ دی ماه) و بارش در ارتفاعات بخش‌های شمالی استان پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش حرف تازه به نقل از ایسنا، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و پیش‌یابی مدل‌های عددی، امروز (۷ دی ماه) وضعیت جوی استان تهران آسمانی کمی ابری گاهی همراه با وزش باد ملایم، در مناطق پرتردد شهری در بعضی ساعات همراه با غبار محلی رقیق، در بخش‌های شمالی گاهی همراه با افزایش ابر و در ارتفاعات همراه با بارش پراکنده خواهد بود.

از فردا تا روز یکشنبه هفته آینده (۸ تا ۱۱ دی ماه) با پایداری و سکون نسبی جو و ماندگاری هوای سرد، انباشت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه‌های فیروزکوه آلودگی-امین آباد، فیروزکوه و آبعلی با کمینه دمای ۱۰- درجه سانتیگراد سردترین نقاط استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (۸ دی ماه) صاف همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۱ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد و طی جمعه (۹دی ماه) صاف و غبارآلود با حداقل دمای ۱ درجه و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.