رفتن به بالا

پایگاه خبری و تحلیلی حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹
  • الأحد ۹ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Sunday 27 September

صبح امروز پنجشنبه ۱۶ مرداد ۹۹ نشست خبری سردار سیدعلی آقازاده نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی با حضور جمعی از اصحاب رسانه در سالن اجتماعات حسینیه شاهد و ایثارگر برگزار شد و سردار آقازاده از باندهای فساد به شدت انتقاد کرد.

اختصاصی حرف تازه – صبح امروز پنجشنبه ۱۶ مرداد ۹۹ نشست خبری سردار سیدعلی آقازاده نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی با حضور جمعی از اصحاب رسانه در سالن اجتماعات حسینیه شاهد و ایثارگر برگزار شد و سردار آقازاده از باندهای فساد به شدت انتقاد کرد.

نماینده رشت در این جلسه ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ۱۷ مرداد و روز خبرنگار اظهار داشت: فرا رسیدن عید غدیر، عید ولایت، را نیز تبریک عرض می نمایم.
آقازاده در ادامه حضور در جمع خبرنگاران را بهترین لحظات برای خود دانست و افزود: به لطف خدا حضور شما در جامعه مایه برکت و آگاهی بخشی اجتماعی است و عامل بصیرت جامعه است.
وی با بیان اینکه شما پیشتازان عرصه آگاهی هستید تصریح کرد: جوانان در عرصه مهم آگاهی بخشی خوش می درخشند و از این بابت خوشحالم که در این ایام در خدمت شما هستم.

مطالبه همه شهروندان بحث اشتغال و معیشت است/ باندهای فساد به جان مردم افتاده اند

نماینده رشت خاطر نشان کرد: مطالبه همه شهروندان بحث اشتغال و معیشت است و همانطور که مستحضرید مسئولین نظام پای کار هستند تا راهکارهایی برای برون رفت از مشکلات فعلی ارائه دهند.
آقازاده در ادامه اولویت مجلس را مسائل اقتصادی و معیشت عمومی دانست و اعلام کرد: برنامه های ضربتی و تعجیلی با وضع قوانین جدید و پیگیری قوانین قبلی ارائه خواهد شد.
وی با بیان اینکه باندهای فساد به جان مردم افتاده اند افزود: همه ما نگران اتفاقات مفسده انگیز جامعه هستیم و می دانیم مشکلات مردم معیشت و اشتغال است اما همزمان شاهد مفاسد و اتفاقات و ناهنجاری هایی هستیم که در شان جامعه ما نیست.

ضعف مدیریت عامل اصلی فساد است

آقازاده ضعف مدیریت را عامل اصلی فساد دانست و گفت: در سال های اخیر بیشتر شاهد این مسائل بوده ایم و تعداد و حجم فساد سازماندهی شده و تشکیلاتی همراه با رانت های ایجاد شده بیشتر بوده و عده ای به جان مملکت افتاده اند.
وی با بیان اینکه اقدامات بسیاری در زمینه شناسایی و مبارزه با مفسدین انجام شده است تاکید کرد: باید ریشه فساد را بخشکانیم تا کسی جرات این کارها را نداشته باشد.
نماینده رشت با ابراز نگرانی از شیوه مدیریتی برخی مدیران اظهار داشت: متاسفانه شاهد حفظ ارزش های اصلی جامعه نیستیم و شاهد بد عمل کردن ها در سیستم اداری هستیم.
وی افزود: موظفیم منابع و فرصت های استان را بشناسیم و در رسانه ای کردن و تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها استفاده کنیم.

کشاورزی، گردشگری و صنعت فرصت های راهبردی گیلان در حل مشکلات است

آقازاده فرصت های راهبردی گیلان را حلال مشکلات اصلی دانست و ادامه داد: کشاورزی فرصت بسیار مناسبی در گیلان است که اگر به درستی استفاده کنیم قطعا نه تنها یک فرصت تعیین کننده برای استان خواهد بود بلکه با توجه به استراتژیک بودن محصولات در بحث واردات نقشی اساسی و ملی خواهد داشت.
نماینده رشت همچنین عنوان کرد: اگر نتوانیم این کشاورزی را توسعه دهیم قطعا خسارت خاص خودش را خواهد داشت و بیش از پیش شاهد تغییر کاربری ها و تاراج زمین ها خواهیم بود.

برخی مسئولین خوابند

وی خاطر نشان کرد: برخی مسئولین خوابند و نمی دانند در استان گیلان چه خبر است.
آقازاده تخریب محیط زیست را از بین بردن فرصت های گردشگری دانست و اذعان داشت: به دلیل ضعف مدیریت شاهد سرگیجه گردشگری در گیلان هستیم.
نماینده رشت نیروی انسانی فنی و توانمند را سرمایه گیلان در صنعت و تولید معرفی کرد و گفت: یکی از عقب مانده ترین استان ها در بحث صنعت هستیم که مدیریت ضعیف از گذشته تا امروز علت آن بوده است.
وی با تاکید بر ضرورت حمایت از صنعتگران افزود: کمتر از ۳۰ درصد صنایع گیلان فعال هستند و بقیه تعطیل و نیمه تعطیل هستند و باید در بحث نقدینگی، بازار فروش، صادرات و … به صنعت استان کمک کنیم.
آقازاده بر ضرورت امنیت سرمایه گذاری تاکید کرد و گفت: اگر از سرمایه گذاری های گذشته حمایت نکنیم سرمایه گذار جدید رغبت نخواهد کرد به این استان ورود کند.

شاخص های توسعه گیلان در شان مردم نیست

عضو مجمع نمایندگان گیلان در ادامه به ضعف های بنیادین گیلان در بحث توسعه پرداخت و اظهار داشت: وضعیت گیلان در شاخص های مختلف مثل بیمارستان، جاده، محیط زیست، منابع طبیعی و… در شان مردم و مطابق با شاخص های کشوری نیست.
آقازاده دافساری در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات اصحاب رسانه پرداخت و گفت: امنیت شغلی، بیمه، حقوق مکفی و… از گذشته وجود داشته است و باید تلاش کنیم خدماتی در شان این قشر ارائه دهیم.
وی همچنین به رشد شاخص های مختلف جمهوری اسلامی و حضور مقتدرانه در منطقه و جهان پرداخت و تصریح کرد: این اقتدار ابتدا به اقتدار داخلی و ملی و از طرف دیگر صدور این اقتدار در مجامع بین المللی نشات می گیرد.
نماینده رشت با اشاره به حرکت اعتقادی و جریانی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: طبیعتا این نوع حرکت دشمنی هایی را به همراه دارد که امروز شاهد آن هستیم.

شورا و شهرداری شهر مخروبه به جا گذاشتند

سردار آقازاده در پاسخ به مسائل مطرح شده از سوی خبرنگاران اظهار داشت: بسیاری از مسائل به مطالبه گری و نظارت صحیح بر می گردد و هر کدام از ما وظایفی را بر عهده داریم.
نماینده رشت همچنین در خصوص عملکرد شورا و شهرداری رشت گفت: شورا و شهرداری شهر مخروبه به جا گذاشتند و البته پشتیبانی های لازم از مدیریت شهری نیز صورت نگرفته است.
وی درباره حقوق نمایندگان اعلام کرد: بین ۲۵ تا ۲۷ میلیون تومان به عنوان حقوق و مزایا به نمایندگان پرداخت می شود. اما در مقابل هزینه های دفتر و نیروهای دفتری نیز از همین مبلغ پرداخت می شود و باور کنید اگر نماینده انصاف داشته باشد چیزی از این رقم برای شخص نماینده باقی نمی ماند.
سردار آقازاده با اعلام اینکه متاسفانه دست نماینده برای پولدار شدن باز است خاطر نشان کرد: سرمایه نمایندگان قبل و بعد از نمایندگی باید مشخص باشد. هنوز این مساله به درستی شفاف سازی نشده است. انباید تغییر غیرمتعارفی داشته باشد.

موافق شفافیت آرای نمایندگان هستم / شاهد خرید و فروش برخی مسئولیت ها هستیم!

عضو مجمع نمایندگان گیلان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه به شفافیت آرای نمایندگان نیز اعتقاد دارم افزود: در بحث عزل و نصب ها، به کارگیری نیروی کارآمد، با انگیزه، مومن و متعهد حلال مشکلات است و بحران ناکارآمدی را از بین خواهد برد. مدیران باندی و رابطه ای و ناتوان سر کار آمده اند در شرایطی که نیروهای بسیار شایسته و توانمندی داریم که در همین شرایط سخت نیز توان مدیریت دارند. اما امروز متاسفانه شاهد خرید و فروش برخی مسئولیت ها هستیم!
وی همچنین با تاکید بر ضرورت مبارزه با تخلفات اذعان داشت: در خصوص یک فروشگاه زنجیره ای رشت و بحث گوشت فاسد، هر خبرنگاری تخلفی را افشا کرد دستش درد نکند و من هم در این زمینه ها در کنار رسانه ها خواهم بود.
آقازاده به فضای دیپلماسی ایران اشاره کرد و گفت: بلوک بندی کشورها و منافع ملی باعث می شود نوع روابط بین المللی تعیین شود و در چارچوب همان منافع این ارتباطات تعریف می شود. ایران سفارتخانه های بسیاری در سراسر دنیا دارد و بر اساس منافع ملی، باید یک دیپلماسی فعال در منطقه در نظر گرفته شود و سند همکاری چین و ایران در همین راستا خواهد بود.
نماینده رشت در پایان بر تداوم ارتباط با رسانه ها و ضرورت نظارت اصحاب رسانه بر عملکرد خود تاکید و اظهار امیدواری کرد این ارتباط متقابل به رشد و توسعه استان گیلان کمک کند.
آقازاده: باندهای فساد به جان مردم افتاده اند/ شورای رشت شهر مخروبه به جا گذاشت

آقازاده: باندهای فساد به جان مردم افتاده اند/ شورای رشت شهر مخروبه به جا گذاشت

نویسنده: بهنیا ثابت رفتار

اخبار مرتبطتبلیغات

آخرین اخبار