هم‌زمان با هفته گرامیداشت عفاف و حجاب صورت گرفت؛

آغاز به کار رویداد فرهنگی گوهرشاد در مناطق آزاد

معاون فرهنگی، اجتماعی گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به ابعاد مختلف برگزاری این اقدام فرهنگی، گفت: در این جشنواره تلاش می‌شود اشاعه حجاب و زیست عفیفانه با به کارگیری ابزارهای فرهنگی و هنری متناسب با رده‌های سنی مختلف انجام شود.

به گزارش حرف تازه، رویداد ملی گوهرشاد با هدف تغییر رویکرد از انفعال فرهنگی و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و زیست عفیفانه به مدت یک هفته در مناطق آزاد برگزار خواهد شد.

بنا بر این گزارش این رویداد فرهنگی هنری، اجتماعی و گردشگری با محوریت معاونت فرهنگی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد وبا همکاری سازمان‌های مناطق آزاد انزلی، ارس، ماکو، چابهار، قشم، کیش و اروند، در حال برگزاری است و منطقه آزاد انزلی نیز به عنوان مرکز ثقل و دبیرخانه این رویداد فرهنگی فعالیت میکند.

سید حجت مهدوی معاون فرهنگی، اجتماعی گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی در نشست اعلام برنامه‌های این رویداد با اشاره به ابعاد مختلف برگزاری این اقدام فرهنگی، گفت: در این جشنواره تلاش می‌شود اشاعه حجاب و زیست عفیفانه با به کارگیری ابزارهای فرهنگی و هنری متناسب با رده‌های سنی مختلف انجام شود.

وی در ادامه افزود: برپایی نشست‌های تخصصی با حضور اساتید و کارشناسان مطرح و تراز اول با عناوین علمی، راهبردی و کاربردی، برپایی غرفه‌های نمایشگاهی و ارائه تولیدات مد و لباس با حضور تولیدکنندگان برتر و شرکت‌های دانش بنیان از جمله برنامه‌هایی است که در این رویداد برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی منطقه آزاد انزلی مشارکت جوامع محلی و گردشگران در این جشنواره فرهنگی را لازمه پیشبرد اهداف این رویداد ملی دانست و خاطرنشان کرد: در جشنواره گوهرشاد دستگاه‌ها و نهادهای مختلف و حلقه‌های میانی مردمی در زمینه محورهای فرهنگی اجتماعی و فرهنگی حجاب و عفاف که به تجربیات عملیاتی خرد و کلان قابل توجهی دست پیدا کرده اند، به منظور دستیابی به الگوهای موفق عملیاتی و ایده‌های خلاقانه به تجربه نگاری و ایده‌پردازی خواهند پرداخت و تجربیات ارزشمند و کاربردی شناسایی، دسته‌بندی و تعمیم دهی خواهد شد.

مهدوی بکار گیری از ظرفیت‌های فرهنگی به منظور تبیین اهداف جشنواره را از دیگر بخش‌های این رویداد ملی دانست و افزود: برگزاری مسابقات متنوع و فعالیت‌های فرهنگی در سواحل، اکران فیلم هناس (برداشتی از زندگی شهید داریوش رضایی نژاد) با حضور عوامل و بازیگران فیلم، تقدیر از بانوان محجبه فعال در زمینه‌های مختلف، برگزاری سخنرانی و کارگاه‌های آموزشی، حضور در برنامه‌های صداوسیمای مراکز استان و برگزاری نشست‌های خبری با حضور کارشناسان مربوطه و تولید محتوا دیداری و شنیداری و توزیع در فضای عمومی جامعه از دیگر برنامه‌های این رویداد است.