آسمان تهران همچنان غبارآلود | پیش بینی بارش باران و کاهش دما از چهارشنبه

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی این استان کاهش کیفیت هوا، فعالیت سامانه بارشی در اواخر هفته و کاهش دما پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش حرف تازه به نقل از ایسنا، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و پیش‌یابی مدل‌های عددی وضعیت جوی استان تهران طی چند روز آینده آسمان صاف تا کمی ابری همراه با پایداری و سکون نسبی جو، ماندگاری هوای سرد و وارونگی دما و با توجه به هشدار آلودگی سطح نارنجی شماره ۸ در بیشتر مناطق استان به‌ویژه مناطق پرتردد شهری و صنعتی غبارآلود همراه با انباشت آلاینده‌ها و به دنبال آن تداوم کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

از چهارشنبه شب (۱۴ دی) با آغاز فعالیت سامانه بارشی به‌تدریج شاهد افزایش ابرناکی، وزش باد و در اواخر وقت بارش برف و باران در بیشتر بخش‌های استان به‌ویژه در ارتفاعات و ادامه آن تا پایان هفته خواهیم بود.

در بخش‌های شمالی وارتفاعات تا روز چهارشنبه افزایش نسبی دما و در دیگر نواحی عدم تغییرات محسوس دما سپس با آغاز فعالیت سامانه بارشی به‌تدریج کاهش دما در استان مورد انتظار است.

بر اساس این گزارش، آسمان تهران فردا (۱۲ دی‌) صاف و غبارآلود و گاهی وزش باد ملایم با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد و در روز سه‌شنبه (۱۳ دی‌) صاف و غبارآلود با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه فیروزکوه با کمینه دمای ۱۳- درجه سانتی‌گراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.