آخرین قیمت خودرو در بازار | ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

قیمت خودرو، شنبه، ۲۱ مرداد ۱۴۰۲، بدون تغییر خاصی نسبت به روز گذشته هفته را در آرامش آغاز کرد. تمام محصولات با تأثیر گرفتن از تعطیلات آخر هفته، در ثبات کامل قرار دارند و تغییری به چشم نمی‌خورد.

به گزارش حرف تازه به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت خودرو امروز، شنبه، ۲۱ مرداد ماه ۱۴۰۲، در تمام محصولات مورد بررسی از وضعیت آرامی برخوردار است. تمام محصولات بدون تغییر خاصی نسبت به روز گذشته در ثبات کامل قیمتی در حال معامله هستند و وضعیت خرید و فروش، فعلاً تأثیری روی قیمت‌ها نداشته است.

از هفته‌های گذشته، بازار خودرو تحت تأثیر ترخیص برخی خودروهای وارداتی و ثبات نسبی نرخ ارز، افزایش قیمتی تجربه نکرد؛ اما از سوی دیگر، طی افت قیمتی که بازار از ماه‌های گذشته داشته است، توان کاهش بیشتر را ندارد. بنابراین اکثر خودروها از هفته‌های گذشته در ثبات نسبی درحال معامله هستند.

با توجه به قیمت‌های اعلامی یکی از وب‌سایت ها، قیمت خودرو امروز روند باثباتی را طی کرد.

آخرین قیمت خودرو در بازار

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی امروز کاملاً باثبات و بدون نوسان گزارش می‌شود. پراید ۱۳۱ و پراید ۱۱۱ با مدل ۱۳۹۹ که طی هفته گذشته، هرکدام پنج میلیون تومان افزایش قیمت تجربه کردند، امروز بدون تغییر و با همان نرخ ۳۱۵ میلیون تومان و ۳۲۵ میلیون تومان معامله می‌شود.

شاهین G شرکت سایپا که لوکس‌ترین محصول سایپا به شمار می‌رود، امروز نسبت به ابتدای هفته گذشته، ۶ میلیون تومان پایین‌تر معامله می‌شود. اما فعلاً تغییری نداشته و با همان نرخ ۵۷۴ میلیون تومانی روز گذشته خرید و فروش می‌شود.

پژوپارس LX TU۵ از سدان‌های پرطرفدار ایران خودرو نسبت به ابتدای هفته گذشته، سه میلیون تومان بالاتر است. این خودرو با همان قیمت ۶۲۳ میلیون تومانی روز گذشته خرید و فروش می‌شود.

پژو ۲۰۷i دنده دستی که از هاچ‌بک‌های پرطرفدار شرکت ایران خودرو به شمار می‌رود، نسبه به ابتدای هفته گذشته حدود ۱۰ میلیون تومان پایین‌تر است. این خودرو با نرخ ۶۳۵ میلیون تومانی روز گذشته معامله می‌شود.

قیمت خودروهای مونتاژی

در بازار خودروهای مونتاژی نیز ثبات کامل بر بازار حاکم بوده و قیمت خودرو، هیچ تغییری نداشته است.
جک J۴ کرمان موتور که از ارزان‌ترین خودروهای مونتاژی حال حاضر بازار به شمار می‌رود، حدود ۱۰ میلیون بالاتر از نرخ هفته گذشته معامله می‌شود. این خودرو با نرخ ۷۵۰ میلیون تومانی روز گذشته در حال خرید و فروش است.

جک S۵ نیوفیس که از پرطرفدارترین کراس‌اوورهای مونتاژی بازار محسوب می‌شود، با نرخ یک میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومانی درحال خرید و فروش بوده که نسبت به هفته گذشته، هیچ تغییری نداشته است.

فونیکس تیگو ۷ پرو که جزو کراس‌اوورهای گران قیمت‌تر بازار به شمار می‌رود، با نرخ یک میلیارد و ۷۹۰ میلیون تومانی روز گذشته در حال معامله بوده که این نرخ حدود ۶۰ میلیون تومان پایین‌تر از نرخ فروش هفته گذشته است.

فردا T۵ شرکت فردا موتورز، قیمتی برابر با یک میلیارد و ۴۸۰ میلیون تومان دارد که نسبت به روز گذشته، بدون تغییر بوده اما نسبت به ابتدای هفته گذشته حدود ۱۵ میلیون تومان افزایش نرخ را تجربه کرده است.

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته آتی

عماد جعفری، کارشناس بازار خودرو گفت: پس از تعطیلات محرم، در بازار خودرو با یک افزایش قیمت نسبی روبه رو بودیم. اما پس از آن، دوباره قیمت خودرو نزولی شد.

وی ادامه داد: خودروهای وارداتی، اکثراً مجوز استاندارد را گرفته و درحال ترخیص هستند. هرچند تعداد این خودروها زیاد نیست؛ اما حتی همان تعداد کم نیز نشان‌دهنده این است که بازار می‌خواهد روی خوشی به خریداران خود نشان داده و باز هم به سمت کاهش برود.
جعفری افزود: شاید برخی بر این باور باشند که تعداد خودروهای وارداتی کم بوده و شاید حتی باعث افزایش قیمت‌ها شود. اما این نکته نباید فراموش شود که ورود خودرو به بازار، با یک قیمت و ضابطه مشخص انجام خواهد گرفت. قیمت دلاری، تعرفه واردات و سود بازرگانی کاملاً مشخص خواهد بود و طبیعتاً، قیمت‌ها تا حدی بالا رفته و سپس ثابت خواهد ماند.

این کارشناس خودرو در رابطه با واردات خودروهای چینی توضیح داد: شاید بسیاری از افراد به واردات خودروهای چینی معترض باشند. اما این نکته را نباید فراموش کرد که خودروهای چینی وارداتی از جمله چانگان‌ها، جزو مجصولات گرید A چین محسوب می‌شود که بسیار با کیفیت بوده و حتی در بازار امارات از برخی خودروهای هیوندای و کیا از جمله کیا سونت و کیا سراتو، گران‌تر نیز هست.

این فعال بازار خودرو درباره آینده بازار خودرو گفت: به نظر این اتفاقات هرچقدر هم کوچک باشند، نوید یک بازار آرام و کم‌تلاطم را می‌دهند و دیگر شاهد نوسانات عجیب قیمتی و کاسبی یک سری از دلال‌ها نخواهیم بود.