دیدار تشریفاتی استقلال در هفته پایانی

آتش بازی پرسپولیس و سپاهان | جنگ قهرمانی به هفته آخر کشید

هفته بیست و نهم رقابت های لیگ برتر با آتش بازی پرسپولیس و سپاهان و برد پرگل این دو تیم همراه بود و بدین ترتیب جنگ قهرمانی پرسپولیس و سپاهان به هفته آخر کشید.

به گزارش اختصاصی حرف تازه، در هفته ماقبل پایانی مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور، پرسپولیس در ورزشگاه آزادی با ۴ گل، گل گهر سیرجان را در هم کوبید. مهدی ترابی در این دیدار هت تریک کرد و سعید صادقی نیز یکی از گل های پرسپولیس را به ثمر رساند. پرسپولیس با ادامه روند پیروزی های خود ۶۳ امتیازی شد و در صدر ایستاد تا سرنوشت قهرمانی در دستان شاگردان یحیی باشد.

در اصفهان، سپاهان با ۵ گل شکست سنگینی را به پیکان تحمیل کرد. شهریار مغانلو و امید نورافکن هرکدام دو بار و رامین رضاییان یک بار موفق به گلزنی شدند. سپاهان با این برد ۶۲ امتیازی شد و در رده دوم جدول قرار گرفت. طلایی پوشان در هفته پایانی باید ضمن کسب امتیاز، منتظر لغزش سرخپوشان پایتخت باشند در غیر اینصورت هیچ شانسی برای کسب قهرمانی نخواهند داشت.

در دیگر دیدار حساس این هفته از مسابقات، مس رفسنجان در حالی که با یک گل از استقلال تهران پیش افتاده بود در نهایت با نتیجه دو بر یک مغلوب آبی پوشان شد. هرچند استقلال دیدار سخت این هفته را با برتری پشت سر گذاشت اما با ۵۹ امتیاز در رده سوم ایستاد و دیدار هفته پایانی این تیم مقابل تراکتور هیچ تاثیری در جایگاه این دو تیم در جدول رده بندی نخواهد داشت و یک دیدار کاملا تشریفاتی محسوب خواهد شد.

در انتهای جدول، رقابت مس کرمان و نفت آبادان برای بقا به هفته آخر کشیده شد. مس کرمان در زمین ملوان به تساوی بدون گل رضایت داد و ۲۲ امتیازی شد. نفت آبادان نیز مقابل ذوب آهن به تساوی یک بر یک رسید و هم امتیاز با مس کرمان در رده پانزدهم و پایین تر از مس ایستاد. مس کرمان در هفته سی ام در زمین خود به مصاف سپاهان می رود. نفت آبادان نیز در زمین گل گهر به میدان خواهد رفت.

در دیگر دیدارهای هفته بیست و نهم، آلومینیوم اراک و نفت مسجد سلیمان به تساوی بدون گل رضایت دادند. نفت مسجد سلیمان با ۱۷ امتیاز به لیگ یک سقوط کرد. هوادار و فولاد نیز با نتیجه مساوی بدون گل به کار خود پایان دادند. تراکتور نیز با یک گل از سد نساجی گذشت.

تش