افتتاح نمایشگاه نقاشی کودکان بی سرپرست و بد سرپرست موسسه ترنم امید به روایت تصویر
شناسه خبر : 38206 | تاریخ انتشار : ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۲ |

حرف تازه – نمایشگاه نقاشی کودکان بی سرپرست و بد سرپرست موسسه ترنم امید با حضور جمعی از خیرین در رشت افتتاح شد. این نمایشگاه از روز شنبه الی دوشنبه در خانه فرهنگ رشت واقع در ساغریسازان جهت بازدید خیرین و علاقمندان گرامی دایر خواهد بود.

نمایشگاه نقاشی کودکان ترنم امید از ۲۵ آذر ماه تا ۲۷ آذر ماه در خانه فرهنگ گیلان برگزار می شود . ساعت بازدید این نمایشگاه صبح ها ۱۰ تا ۱۲ و عصرها ۶ تا ۸ می باشد .
این نمایشگاه نقاشی حاصل دنیای کودکانه و رنگارنگ کودکان بی سر پرست و بد سرپرست خانه ترنم امید است که در معرض دید عموم و برای فروش قرار گرفته اند .

در مراسم افتتاحیه خصوصی نمایشگاه ، رفیعی مدیر مرکز با تشریح فعالیت های مرکز اظهار کرد : خانه شبانه روزی ترنم امید ده سال است که فعالیت خود را آغاز کرده است و در این مرکز کودکان ۳ تا ۶ سال و در شعبه دوم پسران ۶ تا ۱۲ سال نگهداری می شوند و تا کنون بالغ بر ۲۵۰ فرزند پذیرش شده اند.
وی در بخشی از صحبت های خود گفت : تمام تلاش مرکز در این است که زندگی طبیعی را برای کودکان مرکز فراهم کند و به نیازهای تفریحی و آموزشی آنها پاسخ دهد.
خانم رفیعی درباره وضعیت درمانی کودکان تصریح کرد : ۸۰ درصد کودکان مرکز از نظر روحی و روانی و جسمی آسیب دیده هستند . خانواده هایی از پرداخت هزینه های جراحی ناتوان بودند و کودکان را رها کردند. در این مرکز نیاز به روانپزشک داریم اما اکیپ پزشکان به کودکان خوب رسیدگی می کنند. حجم عظیمی از جراحی ها انرژی بر است و بخشی از هزینه ها با کمک نقدی مردم و بخشی دیگر با یارانه ای که بهزیستی برای کودکان در نظر گرفته است تامین می شود .

وی با اشاره به اینکه تعدادی از فرزندان به خانواده بازگشت داشته اند درباره پذیرفتن فرزند به عنوان فرزند خوانده گفت : هنگامی که زوجین کودکی را انتخاب می کنند تمام نگرانی ها ما در این است که ارتباط عاطفی میان کودک و خانواده جدید او شکل بگیرد و خانواده و کودک همدیگر را پس نزنند.

گفتنی است خیر اندیشان جهت تامین هزینه های مالی و یاری رسانی به کودکان خانه ترنم امید می توانند از طریق شماره ۰۹۱۱۲۳۶۴۵۱۲ با مدیر مرکز تماس بگیرند .

 

 


ثبت دیدگاه
    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم تحریریه منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.