رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶
  • الإثنين ۴ محرم ۱۴۳۹
  • 2017 Monday 25 September

تی تی خبر ( حرف تازه) : آیت الله قربانی‌، نماینده ولی فقیه در استان گیلان، نماینده مردم این استان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه رشت شب گذشته با حضور در محل اقامت آیت الله هاشمی رفسنجانی  با وی دیدار و گفتگو کرد. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار با اشاره به […]

تی تی خبر ( حرف تازه) : آیت الله قربانی‌، نماینده ولی فقیه در استان گیلان، نماینده مردم این استان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه رشت شب گذشته با حضور در محل اقامت آیت الله هاشمی رفسنجانی  با وی دیدار و گفتگو کرد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار با اشاره به ظرفیت استان گیلان بیان داشت: با توجه به برخورداری گیلان از مواهب طبیعی مانند دریا، جنگل و خاک حاصل­خیز و همچنین وجود نیروی انسانی تحصیل کرده،  توجه به زیرساخت از ضرورت­های­ ایجاد اشتغال ورونق اقتصادی در این استان است.
آیت­ الله هاشمی رفسنجانی خاطر نشان کرد: طرح­های زیربنایی که در زمان دولت سازندگی برای سه استان شمال کشور در نظر گرفته شد همچون  طرح احداث کانال سراسری از گنبد تا آستارا، علاوه بر جلوگیری از غرقاب شدن زمین های حاصل خیز این سه استان، به ویژه استان گیلان، آبی مطمئن در فصول کشاورزی خواهند داشت.
وی در ادامه ابراز داشت:  بر روی طرح احداث مترو از تهران به یکی از استان­های شمالی  مطالعات جامعی صورت گرفته است، که در صورت تحقق، تحول زیادی  در  گردشگری به شمال ایجاد خواهد شد.
2 دیدار در محل اقامت آیت‌الله هاشمی+تصویر
آیت‌­الله هاشمی رفسنجانی تقویت زیربناها برای جذب توریسم داخلی و خارجی را یکی از کارهای ضروری برای این استان دانست و گفت: حیف است استانی که می تواند به اندازه یک کشور از صنعت توریسم درآمد داشته باشد، به خاطر فراهم نبودن امکانات در حالی که جوانان آن بیکار هستند ، از این موهبت محروم می باشند.
آیت الله قربانی نیز در این دیدار ضمن خوش آمدگویی به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و تقدیر از فعالیت های انقلابی ایشان از گذشته تاکنون ، گزارشی از آخرین وضعیت اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی استان ارائه کرد.
گفتنی است به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام،همچنین آقای دکتر ملک اخلاق رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی به همراه یکی از معاونین خویش در محل اقامت آیت الله هاشمی رفسنجانی، با ایشان دیدار و گزارشی از سوابق آموزش مدیریت دولتی در کشور، توسعه کیفی و کمی آن و جایگاه آموزش در توسعه و تعمیق نیروی انسانی ارائه کرد. آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز، آموزش را یکی از ضرورت های همیشگی برای انسانها در مسایل علمی و مدیریتی دانست و گفت: مرکز آموزش مدیریت دولتی می تواند در کنار آموزش کاربردی، کارکنان و مدیران را به فراگیری شیوه های تحقیق و پژوهش ترغیب کند.
ساعت ۸ صبح  امروز آیت الله هاشمی رفسنجانی با جمعی از جوانان و اصلاح طلبان گیلانی نیز دیدار کرد. محمد صادق حسنی منتخب رشت در مجلس دهم، احمد رمضانپور رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاح طلبان گیلان، رضا رسولی عضو شورای شهر رشت  ، دبیران استانی احزاب اصلاح طلب گیلان و اعضای شورای حامیان دولت تدبیرو  امید در گیلان از جمله حاضرین در این نشست بودند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تبریک اعیاد شعبانیه به میلاد پر افتخار امام حسین (ع) اشاره کرد و گفت: پس از میلاد آن امام شریف، جبرییل از آسمان بر پیامبر نازل شد که نمی  دانم به خاطر سرگذشت این کودک تسلیت بگویم یا بخاطر آثاری که این کودک در نیا دارد، تبریک بگویم.

آیت ­الله هاشمی رفسنجانی تولد امام سجاد (ع) یکی از اعیاد مبارک ماه شعبان دانست و با اشاره به صبر و نقشی که در حادثه کربلا داشت ، گفت: براساس حرکتی که برای افشای فساد یزیدیان کرد و باعث تعمیق معارف اهل بیت شد، شاهد شکوفایی علمی در دوره های امام باقر ع و سپس امام صادق بودیم.

ایشان با یادآوری میلاد ابوافضل، گفت: شخصیت قهرمانی که اسوه وفاداری است.

۶آیت ­الله هاشمی رفسنجانی میلاد امام عصر در روز های آینده را مایه دلگرمی همه انسان های آزاده، مسلمانان و شیعه یان دانست و گفت: میلاد آن خورشید برای شکستن تاریکی های تاریخی بود و امیدواریم ظهور کند و دوباره تاریخ بشریت را روشن کند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سخنان خویش، تاریخ تحلیلی از نقش ایرانیان در نشر و گسترش اسلام ارائه کرد و گفت: حتی پس از شهادت امام حسین ع که مختار برای انتقام ، قیام کرده بود، زبان اصلی لشکر و یارانش فارسی بود.

ایشان با تاکید بر حقانیت مکتب اهل بیت و امیدواری جهان به ظهور منجی به بیان شباهت ها و تفاوت های گفتاری پیروان ادیان به خصوص منجی آخر زمان پرداخت و گفت: یکی از نشانه های آن عصر آگاهی مردم است.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با تاکید بر اصالت و روحیه لطیف ایزانیان و تلاش ایرانی ها در طول تاریخ برای ساختن جامعه بشریت گفت: دردوره های اخیر شاهد رشد آگااهی مردم هستیم و وظیفه مسئولین در این شرایط سنگینتر است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری برنامه های خناسان تاریخ برای مصادره دستاوردهای مردم و انحراف حرکت های تاریخی مردم گفت باید مواظب باشیم تا اعتدال به عنوان یک اصل اسلامی در جامعه حفظ شود.ایشان با بیان این مطلب که مشقت ها در افراط و تفریط است ، گفت: حضرت علی ع با راهنمایی مردم برای حرکت از وسط جاده ها به اعتدال تاکید می کردندد و قرآن نیز به صراحت مسلمانان را امه وسط خواند.

ایشان با بیان نظرات برخی مفسرین در خصوص آیه جعلناک امته وسطا گفت : این آیه در مقطع تغییر قبله نازل شد و بعضی ها این آیه را که برای اعتدال واقعی است به سطح جغرافیایی رساندند که چنین نیست.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با ارائه تحلیلی از افراط و تفریط گرونه های مختلف سیاسی در تاریخ انقلاب اسلامی گفت: زمانی اصلاح طلبان و زمانی اصولگرایان به افراط روی آوردند و هر وقت چنین شد مردم با انتخابات مخالفت خود را اعلام کردند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام رای انتخابات اخیر را تشکیلاتی خواند و گفت : احزاب و تشکیلات این کار را شروع کردند و مردم هم خیلی خوب ادامه دادند و نتیجه آن تشکیل یک مجلس معتدل شده که می تواند تاثیرات گوناگونی در ابعاد مختلف داشته باشد.

ایشان توجه جهانیان به ایران را نتیجه آرای اعتدالی مردم و همچنین امنیت پایدار ایران در منطقه ناامن دانست: می توانیم با دو کلمه تدبیر و امید در همه سطوح مسئولیت ها، زمینه رشد ایران را فراهم نماییم.

در آغاز این دیدار سرکار خانم سهیلا مدارایی رئیس دوره ای شورای هماهنگی اصلاح طلبان گیلان و دبیر حزب مشارکت های مردمی استان، آقای عبدالرضا ابراهیمی دبیر حزب اتحاد ایران اسلامی ، دکتر احمد رمضان پور نرگسی، رئیس شورای مشورتی اصلاح طلبان و نماینده دوره پنجم و ششم مجلس شورای اسلامی ضمن ارائه گزارشی از اوضاع ابعاد مختلف استان به بیان دیدگاه های خویش درباره موضوعات سیاسی ، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی پرداختند و آقای حیدرپور نیز شعری در وصف انقلاب و آیت الله هاشمی رفسنجانی و همچنین خطه گیلان قرائت کرد.

ساعت ۹ صبح رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بعد از  این دیدار از طرح ساخت ۱۱ کیلومتر باقی مانده آزاد راه و خط آهن در دست ساخت رشت – قزوین بازدید کرد.

وی در این بازدید گفت : ساخت خط آهن قزوین – رشت و ادامه آن به آستارا که قرار است به خط آهن جمهوری آذربایجان متصل شود نقش مهمی در توسعه تجارت در کشورهای حاشیه خزر دارد.

خبر تکمیل می گردد…

گیل خبر 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از سارنگ حسن پور؛

جوانگرایی و نسل بازنشسته ای که قصد خداحافظی ندارد!

سارنگ حسن پور - خبر کوتاه و بود و بهت برانگیز! دوباره خبر را مرور میکنم : “با تصویب نمایندگان مجلس، مقامات از شمول قانون ممنوعیت به ‌کارگیری بازنشستگان مستثنی شدند” (اینجا) با خود می اندیشم در سالی که همه از مقام معظم رهبری تا ریاست جمهور و همه افرادی که خودشان را صاحبنظر در کشور میدانند از لزوم جوانگرایی در سطوح مدیریتی کشور و ضرورت بکار گیری و اشتغال جوانان و بالا رفتن سن مدیریتی کشور سخن میگویند؛ اینگونه مصوبات از نمایندگان مجلس شورای اسلامی را با چه معیار و ملاکی باید پذیرفت؟ در کشوری که نرخ جمعیت بیکار و فارغ التحصیلان دانشگاهها و نیروی آماده به کارش دائما در حال افزایش است آیا لازم است که برای مقامات که البته هنوز وسعت واژه اش را نمیدانیم ولی احتمال میدهیم تا سطوح میانی و مدیران کل استانی نیز تسری یابد از افراد بازنشسته استفاده شود؟ پذیرفتنش منطقی نیست که در طول ۳۹سال بعد از گذشت انقلاب هنوز هم به همان نسل اول انقلاب دل خوش کرده ایم و هنوز هم آنان را وارثان بلاتغییر انقلاب و کشور میدانیم و قصدی برای منتقل نمودن تجربیات کشورداری برای نسل بعدی نداریم و حتی برای ادامه حضور بازنشستگان قانون تصویب میکنیم و از نمایندگان مجلس علی الخصوص نمایندگان لیست امید که خودشان با همت و حمایت و حضور همین جوانان پرشور و با انگیزه و آگاه توانستند به کرسی های بهارستان دست بیابند؛ بعید است که به این مصوبه رای مثبت داده باشند که اگر اینگونه باشد باعث تاسف است. نتایج از این دست مصوبات اشتباه و کارشناسی نشده در میان مدت و در وضعیت فعلی چه بسا در کوتاه مدت، باعث عدم بکارگیری و اشتغال جوانان و بالا رفتن سن ازدواج و افزایش آمار طلاق و ایجاد فضای یاس و دلمردگی و سایر آسیبهای اجتماعی در حوزه جوانان که خواهد بود. بهتر است کمی جدی تر به مسائل نگاه کنیم و مسائلی که با تدبیر قابل حل هستند قبل از آنکه به بحران تبدیل بشوند ؛ فکر اساسی برایشان بشود. حرف تازه: انتشار یادداشت های دریافتی الزاما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت انجام رسالت مطبوعاتی و آشنایی مخاطبان با فضای روز جامعه منتشر می شود. منبع : گیل نگاه  

آخرین اخبار