رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶
  • الإثنين ۴ محرم ۱۴۳۹
  • 2017 Monday 25 September
  • دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۲
  • کد خبر : 31270
  • مشاهده : 59 بازدید
  • اخبار » جامعه
  • چاپ خبر : ساخت مدرسه در مسکن مهر رشت
فرماندار رشت خبر داد:

ساخت مدرسه در مسکن مهر رشت

حرف تازه – سیروس شفقی رشت در جلسه شورای آموزش و پرورش شهررشت ضمن تشکر از زحمات فرهنگیان در کمک به برگزاری انتخابات گفت: حضور اثر گذار آموزش و پرورش در هرچه بهتر برگزار شدن انتخابات سبب اعتماد وزارت کشور به این نهاد شد وآموزش و پرورش از بازوان توانمند فرمانداری رشت در امر برگزاری […]

حرف تازه – سیروس شفقی رشت در جلسه شورای آموزش و پرورش شهررشت ضمن تشکر از زحمات فرهنگیان در کمک به برگزاری انتخابات گفت: حضور اثر گذار آموزش و پرورش در هرچه بهتر برگزار شدن انتخابات سبب اعتماد وزارت کشور به این نهاد شد وآموزش و پرورش از بازوان توانمند فرمانداری رشت در امر برگزاری انتخابات بود .

فرماندار رشت  با بیان اینکه آموزش و پرورش نقش موثری در رشد و تعلیم و تربیت جامعه دارد گفت: برای داشتن فضایی مناسب درآموزش و پرورش شهرستان رشت باید تلاش شود علاوه بر تقویت نقاط مثبت، نقاط ضعف و کمبود نیز پیگیری گردد.

وی افزود: در حوزه آموزش و پرورش شهرستان رشت کارشناسان تیز بین و آگاهی حضور دارند که میتوان با   همت آنان نواقص موجود را برطر ف کرد.

مقام عالی دولت در شهرستان رشت با بیان اینکه فرمانداری بیش از پنج ماه در موضوع انتخابات مشغول بود افزود: با همت همه دستگاه های شهرستان رشت توانستیم انتخابات سالم و پر نشاطی را برگزار کنیم که روز چهارشنبه مراسم تحلیف شورای های شهر و روستا آخرین مرحله از انتخابات است که انجام خواهد شد .

وی با اشاره به بودجه دریافتی برای شهرستان رشت خاطرنشان کرد : با حمایت های استاندار  گیلان و مسئولان توانستیم حق رشت را در بحث بودجه ای شهرستان محقق نماییم.

وی افزود:  شهرستان رشت با سابقه فرهنگی که دارد لایق بهتریها است و باید این شهرستان را به جایگاه واقعی اش برسانیم .

فرماندار شهرستان رشت به دو برابر شدن بودجه این شهرستان در سال جاری اشاره کرد و افزود :برای جبران عقب ماندگی ها نیاز به بودجه ای بود که بتوان این شهرستان را از عقب ماندگی ها نجات داد و بحق ۱۴۰ میلیارد تومان و دوبرابر شدن آن در تاریخ این شهر ستان بی نظیر است .

وی گفت: همه دستگاه ها و ادارات این شهرستان بداند که رقم بودجه در سالهای آینده به عقب باز نخواهد گشت و برای استفاده از این فرصت برنامه ها و پروژهای خود را مشخص کنند .

فرماندار شهرستان رشت گفت: اثرات این بودجه در بخش فرهنگی و آموزش این شهرستان هویدا خواهد شد.

وی در مورد افزایش سرانه های آموزشی در رشت اشاره کرد و افزود : در حال حاضر مسکن مهر در اولویت برنامه ها برای ساخت مدرسه است  و البته باید مدارس دیگر نیز بازسازی و تجهیزگردد .

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از سارنگ حسن پور؛

جوانگرایی و نسل بازنشسته ای که قصد خداحافظی ندارد!

سارنگ حسن پور - خبر کوتاه و بود و بهت برانگیز! دوباره خبر را مرور میکنم : “با تصویب نمایندگان مجلس، مقامات از شمول قانون ممنوعیت به ‌کارگیری بازنشستگان مستثنی شدند” (اینجا) با خود می اندیشم در سالی که همه از مقام معظم رهبری تا ریاست جمهور و همه افرادی که خودشان را صاحبنظر در کشور میدانند از لزوم جوانگرایی در سطوح مدیریتی کشور و ضرورت بکار گیری و اشتغال جوانان و بالا رفتن سن مدیریتی کشور سخن میگویند؛ اینگونه مصوبات از نمایندگان مجلس شورای اسلامی را با چه معیار و ملاکی باید پذیرفت؟ در کشوری که نرخ جمعیت بیکار و فارغ التحصیلان دانشگاهها و نیروی آماده به کارش دائما در حال افزایش است آیا لازم است که برای مقامات که البته هنوز وسعت واژه اش را نمیدانیم ولی احتمال میدهیم تا سطوح میانی و مدیران کل استانی نیز تسری یابد از افراد بازنشسته استفاده شود؟ پذیرفتنش منطقی نیست که در طول ۳۹سال بعد از گذشت انقلاب هنوز هم به همان نسل اول انقلاب دل خوش کرده ایم و هنوز هم آنان را وارثان بلاتغییر انقلاب و کشور میدانیم و قصدی برای منتقل نمودن تجربیات کشورداری برای نسل بعدی نداریم و حتی برای ادامه حضور بازنشستگان قانون تصویب میکنیم و از نمایندگان مجلس علی الخصوص نمایندگان لیست امید که خودشان با همت و حمایت و حضور همین جوانان پرشور و با انگیزه و آگاه توانستند به کرسی های بهارستان دست بیابند؛ بعید است که به این مصوبه رای مثبت داده باشند که اگر اینگونه باشد باعث تاسف است. نتایج از این دست مصوبات اشتباه و کارشناسی نشده در میان مدت و در وضعیت فعلی چه بسا در کوتاه مدت، باعث عدم بکارگیری و اشتغال جوانان و بالا رفتن سن ازدواج و افزایش آمار طلاق و ایجاد فضای یاس و دلمردگی و سایر آسیبهای اجتماعی در حوزه جوانان که خواهد بود. بهتر است کمی جدی تر به مسائل نگاه کنیم و مسائلی که با تدبیر قابل حل هستند قبل از آنکه به بحران تبدیل بشوند ؛ فکر اساسی برایشان بشود. حرف تازه: انتشار یادداشت های دریافتی الزاما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت انجام رسالت مطبوعاتی و آشنایی مخاطبان با فضای روز جامعه منتشر می شود. منبع : گیل نگاه  

آخرین اخبار