رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶
  • الإثنين ۴ محرم ۱۴۳۹
  • 2017 Monday 25 September
  • دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۳
  • کد خبر : 31248
  • مشاهده : 124 بازدید
  • اخبار » جامعه
  • چاپ خبر : بازدید معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان، سرپرست شهرداری رشت و تعدادی از مسئولین از روند آماده سازی گلزار شهدای گمنام در بوستان ملت

حرف تازه – معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان، سرپرست شهرداری رشت و تعدادی از مسئولین از روند آماده سازی گلزار شهدای گمنام در بوستان ملت بازدید کردند. سرپرست شهرداری رشت ضمن تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با اشاره به اینکه اقدامی مشابه را در مسکن مهر رشت انجام داده ایم گفت: ساخت […]

حرف تازه – معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان، سرپرست شهرداری رشت و تعدادی از مسئولین از روند آماده سازی گلزار شهدای گمنام در بوستان ملت بازدید کردند.

سرپرست شهرداری رشت ضمن تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با اشاره به اینکه اقدامی مشابه را در مسکن مهر رشت انجام داده ایم گفت: ساخت المانی متناسب با مقام شهیدان در دستور کار قرار دارد و در خصوص مسکن مهر این کار به سازمان سیما منظر واگذار شده است.

فرامرز جمشیدپور با بیان اینکه مکاتبات مربوطه انجام شده است افزود: پس از تایید معاونت عمرانی استانداری گیلان پیمانکار وظیفه اجرای المان را بر عهده خواهد داشت.وی با تاکید بر ضرورت اجرای المانی متناسب در بوستان ملت گفت: در بوستان ملت رشت نیز اقدام مشابهی صورت خواهد گرفت. سرپرست شهرداری رشت همچنین از زحمات سهراب راستگو رئیس سازمان آرامستان ها برای پیگیری و آماده سازی سریع محوطه قدردانی کرد.

طیبه بینا مدیر شهرداری منطقه ۳ رشت هم با اشاره به ضرورت ایجاد راه دسترسی به گلزار شهدا و فضاسازی محیطی گفت: با توجه به بارندگی زیاد در رشت و احتمال وجود گل و لای در مسیر دسترسی در نظر داریم به راه دسترسی با شن نخودی ایجاد کنیم و فضاسازی متناسب با گلزار شهدا را در دستور کار داریم.

 صبح امروز نیز سرهنگ عباس بایرامی معاون هماهنگ کننده سپاه قدس گیلان از روند آماده سازی قبور متبرک شهدا در بوستان ملت رشت بازدید کرد. سرهنگ بایرامی ضمن بازدید از روند آماده سازی، این اقدام را گامی موثر در راستای کاهش آسیب های اجتماعی این محدوده و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست.

سهراب راستگو رئیس سازمان آرامستان های شهرداری رشت نیز از با حضور در محل ساخت گلزار شهدای گمنام پیگیر روند آماده سازی این قبور متبرک شد. راستگو با اشاره به جایگاه والای شهدا گفت: اقدام خاصی انجام نداده ایم و تنها به بخشی از وظایف خود در مقابل این شهدای گرانقدر عمل کرده ایم.

در حاشیه بازدیدهای امروز ایجاد مسیر دسترسی با شن نخودی در حال اجرا بود. شایان ذکر است در این بازدیدها سجاد محجوب رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری و محمدباقر بشردانش معاون خدمات شهری منطقه ۳ رشت نیز از دیگر مسئولین حاضر بودند.

پنجشنبه دوم شهریور ماه این گلزار که با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در حال آماده سازی است با حضور مردم انقلابی شهر رشت و جمعی از مسئولین آماده استقبال از دو شهید خوش نام رشت خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از سارنگ حسن پور؛

جوانگرایی و نسل بازنشسته ای که قصد خداحافظی ندارد!

سارنگ حسن پور - خبر کوتاه و بود و بهت برانگیز! دوباره خبر را مرور میکنم : “با تصویب نمایندگان مجلس، مقامات از شمول قانون ممنوعیت به ‌کارگیری بازنشستگان مستثنی شدند” (اینجا) با خود می اندیشم در سالی که همه از مقام معظم رهبری تا ریاست جمهور و همه افرادی که خودشان را صاحبنظر در کشور میدانند از لزوم جوانگرایی در سطوح مدیریتی کشور و ضرورت بکار گیری و اشتغال جوانان و بالا رفتن سن مدیریتی کشور سخن میگویند؛ اینگونه مصوبات از نمایندگان مجلس شورای اسلامی را با چه معیار و ملاکی باید پذیرفت؟ در کشوری که نرخ جمعیت بیکار و فارغ التحصیلان دانشگاهها و نیروی آماده به کارش دائما در حال افزایش است آیا لازم است که برای مقامات که البته هنوز وسعت واژه اش را نمیدانیم ولی احتمال میدهیم تا سطوح میانی و مدیران کل استانی نیز تسری یابد از افراد بازنشسته استفاده شود؟ پذیرفتنش منطقی نیست که در طول ۳۹سال بعد از گذشت انقلاب هنوز هم به همان نسل اول انقلاب دل خوش کرده ایم و هنوز هم آنان را وارثان بلاتغییر انقلاب و کشور میدانیم و قصدی برای منتقل نمودن تجربیات کشورداری برای نسل بعدی نداریم و حتی برای ادامه حضور بازنشستگان قانون تصویب میکنیم و از نمایندگان مجلس علی الخصوص نمایندگان لیست امید که خودشان با همت و حمایت و حضور همین جوانان پرشور و با انگیزه و آگاه توانستند به کرسی های بهارستان دست بیابند؛ بعید است که به این مصوبه رای مثبت داده باشند که اگر اینگونه باشد باعث تاسف است. نتایج از این دست مصوبات اشتباه و کارشناسی نشده در میان مدت و در وضعیت فعلی چه بسا در کوتاه مدت، باعث عدم بکارگیری و اشتغال جوانان و بالا رفتن سن ازدواج و افزایش آمار طلاق و ایجاد فضای یاس و دلمردگی و سایر آسیبهای اجتماعی در حوزه جوانان که خواهد بود. بهتر است کمی جدی تر به مسائل نگاه کنیم و مسائلی که با تدبیر قابل حل هستند قبل از آنکه به بحران تبدیل بشوند ؛ فکر اساسی برایشان بشود. حرف تازه: انتشار یادداشت های دریافتی الزاما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت انجام رسالت مطبوعاتی و آشنایی مخاطبان با فضای روز جامعه منتشر می شود. منبع : گیل نگاه  

آخرین اخبار