رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶
  • الإثنين ۴ محرم ۱۴۳۹
  • 2017 Monday 25 September

((سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام استان گیلان با صدور نامه سرگشاده ای به منتخبین شورای اسلامی شهر رشت ،خواستار شفافیت در روند رسیدگی به موضوع انتخاب شهردار رشت ،برای گسترش اعتماد عمومی از همین ابتدای کارشان شد.)) اعضای محترم پنجمین شورای اسلامی شهر رشت: با سلام و تحیات ضمن تبریک مجدد جهت برگزیده شدن […]

((سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام استان گیلان با صدور نامه سرگشاده ای به منتخبین شورای اسلامی شهر رشت ،خواستار شفافیت در روند رسیدگی به موضوع انتخاب شهردار رشت ،برای گسترش اعتماد عمومی از همین ابتدای کارشان شد.))

اعضای محترم پنجمین شورای اسلامی شهر رشت:
با سلام و تحیات
ضمن تبریک مجدد جهت برگزیده شدن شما در انتخابات ۲۹ اردیبهشت
اکنون که با عنایت و لطف پروردگار مورد اعتماد مردم شریف و بافرهنگ شهررشت قرار گرفته و با اتکا به آراء آنان به شورای شهر راه یافته اید، سنگینی مسئولیت این امانت خطیر را که صیانت از حقوق مردم و منافع شهر رشت است بر دوش خود احساس کرده و فرصت خدمت به این مردم را غنیمت شمارید.

نمایندگان منتخب و محترم ؛
همانطور که مستحضرید،شفافیت در نهادهای حاکمیتی ( ملی و محلی) سطح اعتماد عمومی به مسئولین و ساختارهای حاکمیتی را افزایش داده و ضمن پیشگیری از بروز مفاسد، بستر را برای اصلاح بسیاری از فرآیندها و سازوکارها و کارآمدی هرچه بیشتر این گونه نهادها به ویژه ساختارهای شورایی فراهم می نماید.
شان و منزلت شما منتخبین از رای مردم است ، بدیهی ست که پنهان کاری و عدم اطلاع رسانی شفاف با ذات مردمسالاری در تناقض آشکار می باشد ، لذا پیشنهاد می گردد کلیه اطلاعات ناظر به فعالیت شورا و شهرداری، عملکرد اعضای شورا، شهردار و مدیران شهری بنحو شایسته و مقتضی در اختیار همگان قرار گیرد و با مدیریتی شیشه ای و شفاف، شهروندان را از مسائل و اتفاقات و نحوه تصمیم گیری ها مطلع سازید.

انتخاب شهردار اولین و مهمترین تصمیم شورای شهر است ، چنانچه این مهم آنطور که باید مورد توجه قرار نگیرد وخدای ناکرده با زدو بندهایی همراه گردد وهر عامل دیگری غیر از بومی گرایی، شایستگی و شایسته سالاری مدنظر قرار گیرد و فردی فاقد توانمندی های لازم بر مصدر امر شهرداری رشت بنشیند،عواقب خوبی برای شورای تازه نفس به دنبال نخواهد داشت.
شنیده ها حاکیست برخی که در دوره های مختلف در شهرداری با کارنامه ضعیف مردود شده اندو حتی یکی از آنها در انتخابات ریاست جمهوری اخیر، ماهیت اصلیش رانمایان کرد ودر مقابل آقای روحانی ایستاد،با لابی برخی ها باز نام او را در لیست کاندیداهای شهرداری رشت قرار داده اند؛که متاسفانه مایه تاسف است…
لذا توصیه می گردد منتخبین شورای پنجم با درک اهمیت فوق العاده انتخاب شهردار در فرصت کم باقی مانده با مکانیزمی شفاف و منطقی ، شاخص های مطلوب ، نحوه انتخاب گزینه ها، شیوه ارزیابی و نتیجه ارزیابی ها و نهایتا دلایل انتخاب فرد اصلح را با شفافیت در معرض دید عموم قرار دهند.
مشارکت عموم مردم و نظرخواهی از نخبگان به‌دور از لابی‌گری‌های مرسوم در اولین تصمیم مهم شورای پنجم می‌تواند نویدبخش شورایی کارا و مردمی برای شهروندان رشتی باشد.

انتظار و مطالبه فرهیختگان و نخبگان سیاسی ،اجتماعی،فرهنگی،اقتصادی،هنری و عموم مردم این است که نمایندگان پارلمان شهری رشت پروسه انتخاب شهردار در تهران ، مشهد و شیراز را الگویی برای شورای رشت ، مرکز استان سرسبز گیلان قرار دهند و این گونه پایبندی خود به اصول مردمسالاری و رکن شفافیت که از ارکان دموکراسی و نمودی از توسعه یافتگی سیاسی- اجتماعیست را در عمل به منصه ظهور رسانند.

در پایان تداوم توفیقات شما موکلین گرامی مردم را از خدای متعال خواهانیم.

سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام استان گیلان

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از سارنگ حسن پور؛

جوانگرایی و نسل بازنشسته ای که قصد خداحافظی ندارد!

سارنگ حسن پور - خبر کوتاه و بود و بهت برانگیز! دوباره خبر را مرور میکنم : “با تصویب نمایندگان مجلس، مقامات از شمول قانون ممنوعیت به ‌کارگیری بازنشستگان مستثنی شدند” (اینجا) با خود می اندیشم در سالی که همه از مقام معظم رهبری تا ریاست جمهور و همه افرادی که خودشان را صاحبنظر در کشور میدانند از لزوم جوانگرایی در سطوح مدیریتی کشور و ضرورت بکار گیری و اشتغال جوانان و بالا رفتن سن مدیریتی کشور سخن میگویند؛ اینگونه مصوبات از نمایندگان مجلس شورای اسلامی را با چه معیار و ملاکی باید پذیرفت؟ در کشوری که نرخ جمعیت بیکار و فارغ التحصیلان دانشگاهها و نیروی آماده به کارش دائما در حال افزایش است آیا لازم است که برای مقامات که البته هنوز وسعت واژه اش را نمیدانیم ولی احتمال میدهیم تا سطوح میانی و مدیران کل استانی نیز تسری یابد از افراد بازنشسته استفاده شود؟ پذیرفتنش منطقی نیست که در طول ۳۹سال بعد از گذشت انقلاب هنوز هم به همان نسل اول انقلاب دل خوش کرده ایم و هنوز هم آنان را وارثان بلاتغییر انقلاب و کشور میدانیم و قصدی برای منتقل نمودن تجربیات کشورداری برای نسل بعدی نداریم و حتی برای ادامه حضور بازنشستگان قانون تصویب میکنیم و از نمایندگان مجلس علی الخصوص نمایندگان لیست امید که خودشان با همت و حمایت و حضور همین جوانان پرشور و با انگیزه و آگاه توانستند به کرسی های بهارستان دست بیابند؛ بعید است که به این مصوبه رای مثبت داده باشند که اگر اینگونه باشد باعث تاسف است. نتایج از این دست مصوبات اشتباه و کارشناسی نشده در میان مدت و در وضعیت فعلی چه بسا در کوتاه مدت، باعث عدم بکارگیری و اشتغال جوانان و بالا رفتن سن ازدواج و افزایش آمار طلاق و ایجاد فضای یاس و دلمردگی و سایر آسیبهای اجتماعی در حوزه جوانان که خواهد بود. بهتر است کمی جدی تر به مسائل نگاه کنیم و مسائلی که با تدبیر قابل حل هستند قبل از آنکه به بحران تبدیل بشوند ؛ فکر اساسی برایشان بشود. حرف تازه: انتشار یادداشت های دریافتی الزاما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت انجام رسالت مطبوعاتی و آشنایی مخاطبان با فضای روز جامعه منتشر می شود. منبع : گیل نگاه  

آخرین اخبار