رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶
  • الإثنين ۴ محرم ۱۴۳۹
  • 2017 Monday 25 September

حرف تازه – جلسه شورای امر به معروف شهرداری رشت با حضور جمعی از مسئولین شهرداری رشت برگزار شد.             به گزارش حرف تازه، جلسه شورای امر به معروف شهرداری رشت با حضور سید رضا موسوی روزان،رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت و جمعی از مدیران شهرداری رشت در دفتر معاون […]

حرف تازه – جلسه شورای امر به معروف شهرداری رشت با حضور جمعی از مسئولین شهرداری رشت برگزار شد.
     
     
به گزارش حرف تازه، جلسه شورای امر به معروف شهرداری رشت با حضور سید رضا موسوی روزان،رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت و جمعی از مدیران شهرداری رشت در دفتر معاون مالی،اقتصادی شهرداری رشت برگزار شد.سید رضا موسوی روزان،رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت در این جلسه اظهار کرد: همه باید در جایگاه امر به معروف وظیفه خود را به درستی انجام دهیم و ما مامور به ظاهر هستیم و نمی توانیم نیت و باطن افراد را جست و جو کنیم.

وی با بیان اینکه قرآن کریم به ۱۱ شیوه امر به معروف را آموزش داده است بیان کرد: بالاترین درجه امر به معروف لسانی است و مقام معظم رهبری،امام(ره) و روایات نیز به آن تاکید دارند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت اظهار داشت: امام علی(ع) یکصد صفت را برای انسان با تقوا مطرح می کند و همگی در راستای امر به معروف است و باید در اجرای این واجب در مقابل افراد و اشخاص دقت کافی را داشته باشیم.

موسوی روزان برپایی نماز جماعت را یکی از بالاترین درجات امر به معروف دانست و افزود: نمازهای جماعت باید به صورت پرتعداد برگزار شود.

وی تاکید کرد: بیشترین خانواده شهید،جانباز،آزاده و ایثارگر را شهرداری رشت دارد و با ادارات دیگر قابل مقایسه نیست و باید قدر خود را بدانیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت خاطرنشان کرد: تعداد مدافعان حرم شهرداری رشت نیز قابل توجه است و این یک افتخاری بزرگ برای شهرداری است.

حجت الاسلام براتی،مسئول ستاد اقامه نماز شهرداری رشت نیز در این جلسه اظهار کرد: شهرداری رشت یکی از مظلومترین اقشار است و هیچ اداره ای به اندازه شهرداری رشت مدافع حرم نداشته است.

وی به اهمیت نماز جماعت و حضور پرتعداد مدیران و کارکنان در نماز جماعت تاکید کرد و گفت: مدیران باید پیشگام تر از کارمندان در نماز جماعت باشند و نماز برکات زیادی دارد و موجب دوری ما از آسیب ها و گناهان می شود.

رضا حق جو،مدیر حراست شهرداری رشت نیز با تاکید بر اهمیت امر به معروف اظهار داشت: نوع برخورد با حجاب نیز باید به گونه ای باشد که موجب پذیرش افراد شود و دافعه نداشته باشد.

 

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از سارنگ حسن پور؛

جوانگرایی و نسل بازنشسته ای که قصد خداحافظی ندارد!

سارنگ حسن پور - خبر کوتاه و بود و بهت برانگیز! دوباره خبر را مرور میکنم : “با تصویب نمایندگان مجلس، مقامات از شمول قانون ممنوعیت به ‌کارگیری بازنشستگان مستثنی شدند” (اینجا) با خود می اندیشم در سالی که همه از مقام معظم رهبری تا ریاست جمهور و همه افرادی که خودشان را صاحبنظر در کشور میدانند از لزوم جوانگرایی در سطوح مدیریتی کشور و ضرورت بکار گیری و اشتغال جوانان و بالا رفتن سن مدیریتی کشور سخن میگویند؛ اینگونه مصوبات از نمایندگان مجلس شورای اسلامی را با چه معیار و ملاکی باید پذیرفت؟ در کشوری که نرخ جمعیت بیکار و فارغ التحصیلان دانشگاهها و نیروی آماده به کارش دائما در حال افزایش است آیا لازم است که برای مقامات که البته هنوز وسعت واژه اش را نمیدانیم ولی احتمال میدهیم تا سطوح میانی و مدیران کل استانی نیز تسری یابد از افراد بازنشسته استفاده شود؟ پذیرفتنش منطقی نیست که در طول ۳۹سال بعد از گذشت انقلاب هنوز هم به همان نسل اول انقلاب دل خوش کرده ایم و هنوز هم آنان را وارثان بلاتغییر انقلاب و کشور میدانیم و قصدی برای منتقل نمودن تجربیات کشورداری برای نسل بعدی نداریم و حتی برای ادامه حضور بازنشستگان قانون تصویب میکنیم و از نمایندگان مجلس علی الخصوص نمایندگان لیست امید که خودشان با همت و حمایت و حضور همین جوانان پرشور و با انگیزه و آگاه توانستند به کرسی های بهارستان دست بیابند؛ بعید است که به این مصوبه رای مثبت داده باشند که اگر اینگونه باشد باعث تاسف است. نتایج از این دست مصوبات اشتباه و کارشناسی نشده در میان مدت و در وضعیت فعلی چه بسا در کوتاه مدت، باعث عدم بکارگیری و اشتغال جوانان و بالا رفتن سن ازدواج و افزایش آمار طلاق و ایجاد فضای یاس و دلمردگی و سایر آسیبهای اجتماعی در حوزه جوانان که خواهد بود. بهتر است کمی جدی تر به مسائل نگاه کنیم و مسائلی که با تدبیر قابل حل هستند قبل از آنکه به بحران تبدیل بشوند ؛ فکر اساسی برایشان بشود. حرف تازه: انتشار یادداشت های دریافتی الزاما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت انجام رسالت مطبوعاتی و آشنایی مخاطبان با فضای روز جامعه منتشر می شود. منبع : گیل نگاه  

آخرین اخبار