رفتن به بالا

حرف تازه

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶
  • الإثنين ۴ محرم ۱۴۳۹
  • 2017 Monday 25 September

حرف تازه – علوی در خصوص انتخاب شهردار رشت گفت: قطعا گزینه های بومی توانمندی وجود دارند و در شرایط نسبتا برابر گزینه بومی برای ما در اولویت خواهد بود. به سراغ مرد شیک پوش شورای اسلامی شهر رشت رفته ایم. مهندسی ۳۸ ساله که با عملکرد قابل دفاع خود در شورای چهارم رشت، توانست بدون […]

حرف تازه – علوی در خصوص انتخاب شهردار رشت گفت: قطعا گزینه های بومی توانمندی وجود دارند و در شرایط نسبتا برابر گزینه بومی برای ما در اولویت خواهد بود.

به سراغ مرد شیک پوش شورای اسلامی شهر رشت رفته ایم. مهندسی ۳۸ ساله که با عملکرد قابل دفاع خود در شورای چهارم رشت، توانست بدون قرار گرفتن در لیست های اصلاح طلبان و اصولگرایان با رای رشک برانگیزی راهی شورای پنجم شود. عمده فعالیت او در شورای چهارم به ریاست کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی شورا برمی گردد هرچند او در حوزه های دیگری نیز فعالیت موثر داشته است.

علوی که پیش از ورود به شورا سابقه فعالیت های اقتصادی و کارآفرینی در روگاگستر را داشت از همان زمان نشان داده بود که می تواند مدیری جوان و موفق باشد. سید امیرحسین علوی میهمان امروز ما است تا دقایقی از او در مورد رویکرد شورای پنجم رشت، آسیب ها، راهکار ها بپرسیم و نظر او را در مورد شهردار آینده شهر باران های نقره ای جویا شویم.

سید امیرحسین علوی اصالتا گیلانی است و در خانواده ای مذهبی و صنعتگر پرورش یافته است. او یک دانشگاه گیلانی است و در رشته مهندسی مکانیک به تحصیل پرداخته است و هم اکنون مدرک کارشناسی ارشد دارد. علوی به واسطه فن بیان، باهوش بودن و تجربیات ارزشمندی که در عین جوانی به دست آورده است بی تردید از آینده دار ترین اعضای شورای پنجم رشت به شمار می رود.

گزیده ای از این مصاحبه با ایلنا در ادامه آمده است:

سوال:جناب مهندس علوی ضمن سلام و خوشامد گویی و همچنین تبریک به دلیل انتخاب مجدد شما توسط مردم ، نظرتان را در مورد شورای پنجم بفرمایید. بسیاری امیدوارند آن تقابل های همیشگی شورای چهارم را شاهد نباشیم…

من هم سلام عرض می کنم خدمت مردم صبور شهر باران های نقره ای که یک انتخابات پرشور را رقم زدند و بار دیگر به بنده اعتماد کردند تا حرکت و خدمت هرروزه را ادامه بدهم. شورای پنجم شورای یک دست تری به نظر می رسد و تلاش می کنیم تا از ظرفیت هر یازده منتخب به نحو احسن در راستای توسعه و پیشرفت و آبادانی شهر عزیزمان بهره ببریم. معتقدم نه تنها از ظرفیت هر یازده منتخب بلکه با راه اندازی شورایاری ها می توانیم مشارکت مردم را هم به حداکثر برسانیم و ظرفیت های فراوان مردمی را نیز در راستای منافع شهر سوق دهیم.

سوال: فارغ از موضوع عدم وجود مدیریت یکپارچه شهری، یکی از انتقاداتی که به شورای چهارم رشت وارد می شد این بود که شورای چهارم بیش از آن که شورای شهر باشد شورای شهرداری بوده و بیشترین تمرکزش در این حوزه معطوف بوده است که در همان حوزه هم گاهی افرادی از بیرون شورا سعی در اثرگذاری در تصمیمات داشتند. آیا برنامه و اراده ای برای عدم تکرار این اتفاقات در شورای پنجم وجود دارد؟

قطعا سعی می کنیم بیشترین سطح همکاری را با دولت و نهادهای حاکمیتی به وجود بیاوریم تا بتوانیم مشکلات سایر حوزه های شهری را نیز برطرف کنیم و در این راستا به ظرفیت نمایندگان محترم در مجلس شورای اسلامی، استاندار محترم، نماینده محترم ولی فقیه در گیلان و شخص دکتر نوبخت که سرمایه گرانبهای گیلان هستند نیازمندیم. بسیاری از مسائل باید با نگاه کلان در سطح ملی بررسی و برنامه ریزی شوند و سپس بودجه ای تخصیص یابد. نگاه منتخبین مردم در شورای پنجم رشت چنین است . ضمنا به برخی افراد توصیه می کنم در امورات شورا دخالت نکنند.

سوال: و مهم ترین برنامه هایی که در شورای پنجم در پیش خواهید گرفت کدام موارد هستند؟

نهادهای مقدسی با قدرت سازندگی و سرمایه گذاری مانند سپاه را در رشت به کار خواهیم گرفت و از ظرفیت هایشان برای توسعه شهر بهره می بریم. ضمن اینکه با ارتقای ساختار سازمانی شورا و بالا بردن ظرفیت های عملکردی برنامه ریزی و نظارت دقیق تری خواهیم داشت.

سوال:برخی معتقدند با توجه به اینکه شورای پنجم اکثریت اصولگرا یا اصلاح طلب ندارد سیاسی نخواهد بود اما برخی هم احتمال می دهند فراکسیون های سیاسی با استفاده از ظرفیت افراد خارج از دو لیست شکل بگیرد. نظر شما در این خصوص چیست؟

دنبال شورای سیاسی نیستیم و بلکه اتاق فکر مشورتی با نخبگان در شورا شکل می گیرد تا رویکرد علمی به مدیریت با نگاه فنی و فرهنگی را در شورای پنجم پیاده سازی کنیم.

سوال: این روزها بحث انتخاب شهردار با حدس و گمان های فراوانی همراه است و برخی اعضا از معیارها و اولویت هایشان گفته اند. اولویت های شما در انتخاب شهردار چه مواردی است؟

مدیر ملی نیاز شهرداری رشت است؛ مدیری که توان اصلاح پاشیدگی سازمانی موجود را داشته باشد. توان ایجاد رونق در اقتصاد شهر را داشته باشد. با برنامه های شورا همراه باشد. سرعت بالایی در اجرای کارهای عمرانی و ترافیکی داشته باشد و از ظرفیت های فرهنگی رشت برای برند سازی و رونق برنامه های خلاقانه استفاده کند.

سوال:به گزینه خاصی هم رسیده اید؟ و آیا گزینه نهایی بومی است یا غیر بومی؟

بیش از ۳۰ گزینه در حال حاضر در حال بررسی هستند و با اعضای شورا مصاحبه می کنند و برنامه های خود را ارائه می دهند. اما هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده ایم.طی سه یا چهار روز آینده مصاحبه ها به پایان می رسد و سپس بر اساس شاخصه هایی که منتخبین تعریف کرده اند جمع بندی خواهیم کرد. قطعا گزینه های بومی توانمندی وجود دارند و در شرایط نسبتا برابر گزینه بومی برای ما در اولویت خواهد بود. اما ملاک انتخاب ما صرفا بومی بودن نخواهد بود و قصد داریم مناسب ترین گزینه را برای رشت انتخاب کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشتی از سارنگ حسن پور؛

جوانگرایی و نسل بازنشسته ای که قصد خداحافظی ندارد!

سارنگ حسن پور - خبر کوتاه و بود و بهت برانگیز! دوباره خبر را مرور میکنم : “با تصویب نمایندگان مجلس، مقامات از شمول قانون ممنوعیت به ‌کارگیری بازنشستگان مستثنی شدند” (اینجا) با خود می اندیشم در سالی که همه از مقام معظم رهبری تا ریاست جمهور و همه افرادی که خودشان را صاحبنظر در کشور میدانند از لزوم جوانگرایی در سطوح مدیریتی کشور و ضرورت بکار گیری و اشتغال جوانان و بالا رفتن سن مدیریتی کشور سخن میگویند؛ اینگونه مصوبات از نمایندگان مجلس شورای اسلامی را با چه معیار و ملاکی باید پذیرفت؟ در کشوری که نرخ جمعیت بیکار و فارغ التحصیلان دانشگاهها و نیروی آماده به کارش دائما در حال افزایش است آیا لازم است که برای مقامات که البته هنوز وسعت واژه اش را نمیدانیم ولی احتمال میدهیم تا سطوح میانی و مدیران کل استانی نیز تسری یابد از افراد بازنشسته استفاده شود؟ پذیرفتنش منطقی نیست که در طول ۳۹سال بعد از گذشت انقلاب هنوز هم به همان نسل اول انقلاب دل خوش کرده ایم و هنوز هم آنان را وارثان بلاتغییر انقلاب و کشور میدانیم و قصدی برای منتقل نمودن تجربیات کشورداری برای نسل بعدی نداریم و حتی برای ادامه حضور بازنشستگان قانون تصویب میکنیم و از نمایندگان مجلس علی الخصوص نمایندگان لیست امید که خودشان با همت و حمایت و حضور همین جوانان پرشور و با انگیزه و آگاه توانستند به کرسی های بهارستان دست بیابند؛ بعید است که به این مصوبه رای مثبت داده باشند که اگر اینگونه باشد باعث تاسف است. نتایج از این دست مصوبات اشتباه و کارشناسی نشده در میان مدت و در وضعیت فعلی چه بسا در کوتاه مدت، باعث عدم بکارگیری و اشتغال جوانان و بالا رفتن سن ازدواج و افزایش آمار طلاق و ایجاد فضای یاس و دلمردگی و سایر آسیبهای اجتماعی در حوزه جوانان که خواهد بود. بهتر است کمی جدی تر به مسائل نگاه کنیم و مسائلی که با تدبیر قابل حل هستند قبل از آنکه به بحران تبدیل بشوند ؛ فکر اساسی برایشان بشود. حرف تازه: انتشار یادداشت های دریافتی الزاما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت انجام رسالت مطبوعاتی و آشنایی مخاطبان با فضای روز جامعه منتشر می شود. منبع : گیل نگاه  

آخرین اخبار